صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  شورای نگهبان ایرادا...
مرداد
۳
۱۳۹۲
شورای نگهبان ایرادات وارده به لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست را مرتفع کرد
مرداد ۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

DSC04272

عکس: farhangi.um.ac.ir

  رییس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: ایرادات وارده به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست تحت پوشش بهزیستی از سوی شورای نگهبان، به طور کامل مرتفع شد.

 همایون هاشمی شب گذشته در حاشیه دیدار وزیر دادگستری از شیرخوارگاه آمنه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: این لایحه از سال گذشته از سوی سازمان بهزیستی تهیه و تنظیم و پس از سپری کردن مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان درابتدا ۱۳ ایراد را به لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست بهزیستی وارد کرده بود، گفت: پس از بررسی مجدد این لایحه در کمیسیون های اجتماعی و قضایی و ارسال آن به شورای نگهبان، این تعداد ایراد وارده شده رفع و با مفاد آن، موافقت شد.

این مقام مسئول در سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: شورای نگهبان یک ایراد دیگر نیز به این لایحه گرفته بود که هفته گذشته با آن موافقت کرد واکنون همه ایرادهای وارد شده مرتفع شده است.

هاشمی، ابراز امیدواری کرد تا این لایحه به زودی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به طور کامل تصویب شده و به شکل قانون درآمده و مراحل فرزندخواندگی را نسبت به گذشته آسانتر، کند.

به گفته وی، در حقیقت تصویب نهایی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست واگذاری نوزادان و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست آسان خواهد شد.

منبع: http://goo.gl/JavBUkLeave a reply

Your email address will not be published.