صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مردان بیشتر از زنان ...
مرداد
۲
۱۳۹۲
مردان بیشتر از زنان داشتن فرزند را باعث خوشبختی می دانند
مرداد ۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

421156_3401300552501_767450761_n

درصد افرادی که معتقدند داشتن فرزند باعث خوشبختی می‌شود در بین افراد دارای تحصیلات دانشگاهی به طرز معناداری بیشتر از افرادی است که تحصیلات در سطح دبیرستان و دیپلم دارند. به طوری که این میزان در بین افراد دانشگاهی حدود ۷۳ درصد و در بین افراد غیر دانشگاهی حدود ۷۸ درصد است.

  مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی اقدام به انجام پژوهشی با عنوان «بررسی نظرات جوانان در مورد ازدواج و تشکیل خانواده» کرده است که در آن به مباحثی از قبیل الگوی همسرگزینی، دلایل تاخیر در سن ازدواج، ملاک‌های همسر گزینی و سن مطلوب ازدواج پرداخته است این پژوهش در میان افراد بین ۱۸ الی ۳۴ سال کل کشور انجام شده است.

به گزارش از روابط عمومی جهاد دانشگاهی از جمله محورهای مورد بررسی در این پژوهش، سنجش نگرش افراد مورد مطالعه در مورد باروری و فرزندآوری بوده است نتایج یافته‌ها نشان می‌دهد در مجموع ۴/ ۷۲ درصد از پاسخگویان معتقدند داشتن فرزند باعث خوشبختی می‌شود و در مقابل ۱/ ۲۴ درصد نیز با این عقیده که داشتن فرزند باعث خوشبختی می‌شود مخالفند.

همچنین مردان به طرز معناداری بیشتر از زنان فرزند را باعث خوشبختی می‌دانند به گونه‌ای که ۷۲ درصد از زنان فرزند را باعث خوشبختی می‌دانند در حالی که این میزان برایمردان بالای ۵/ ۷۷ درصد است نتایج این تحقیق نشان داد برخلاف دیدگاه رایج در بین عامه مردم بالا رفتن سن، تاثیری در نگرش نسبت به فرزندآوری ندارند.

منبع: http://goo.gl/ULPKt6Leave a reply

Your email address will not be published.