صفحه اصلی  »  خشونت خانگی و اجتماع  »  چگونه بعد از طلاق، ب...
تیر
۲۷
۱۳۹۲
چگونه بعد از طلاق، با همسر سابقمان ازدواج کنیم؟
تیر ۲۷ ۱۳۹۲
خشونت خانگی و اجتماع
۱
image_pdfimage_print

jamnews

عکس: جام جم نیوز

  «۲ سال است که از همسرم جدا شده‌ام و نزدیک ۵ سال است که با او زندگی نمی‌کنم. ما مشکل جدی نداشتیم و بیشتر دخالت خانواده‌ها و لج و لجبازی باعث شد که طلاق بگیریم. اکنون بسیار پشیمان هستم، اما نمی‌دانم او هم همین حس را دارد یا نه و تازه اگر او هم پشیمان باشد، فکر می‌کنم باز دخالت خانواده‌ها و حرف مردم نمی‌گذارد ما به یکدیگر برسیم. فکر می‌کنم خیلی مقصر بودم همسرم مرد بدی نبود. لطفاً مرا راهنمایی کنید.»

به گزارش مهرخانه، این درخواستی است که یکی از مخاطبین مهرخانه، ذیل یکی از مطالب گذاشته است. جهت راهنمایی این زن و زنان دیگری که در شرایط مشابهی به سر می‌برند، گفتگویی انجام دادیم با دکتر مسعود جان‌بزرگی، دانشیار گروه روانشناسی و دکترای تخصصی روان شناسی دانشگاه تربیت مدرس، باشد که در حل مشکل این زنان قدم کوچکی برداشته باشیم.

جان‌بزرگی ضمن اشاره به مشکلات این قبیل زنان گفت: زنی که ازدواج کرده و طلاق گرفته است، اگر بعد از چند وقت احساس پیشمانی کرد و خواست برگردد، باید برگردد. بهتر است بگوییم این بهترین کاری است که او می‌تواند انجام دهد و انجام این کار منافع زیادی برای او به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: اگر زن یا مردی بعد از طلاق پشیمان شد و خواست برگردد باید با همسر سابق خود تماس بگیرد و نظر او را در این خصوص جویا شود و ببیند آیا طرف مقابل هم تمایلی به بازگشت و تشکیل زندگی مشترک دارد و یا خیر؟ اگر نظر او هم مساعد بود، با راهنمایی‌های مشاور به راحتی می‌توان نسبت به ازدواج مجدد اقدام نمود. اما اگر یکی از طرفین تمایلی به ادامه زندگی مشترک نداشت، باید از این تصمیم صرف‌نظر کرد؛ البته حداقل آن این است که فرد تمام تلاش خود را برای حفظ و بازسازی زندگی خود کرده است.

وی در ادامه به دخالت خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: متأسفانه ۴۰ درصد از طلاق‌ها به دلیل دخالت خانواده‌ها صورت می‌گیرد. زن و مردی که به دلیل دخالت خانواده‌های خود از یکدیگر جدا شده‌اند، اگر بعد از مدتی احساس پشیمانی کردند باید مجدداً با یکدیگر ازدواج کنند، به ویژه اگر صاحب فرزندی نیز باشند.

این استاد روانشناس در پایان تأکید کرد: لازم است زن و مردی که طلاق گرفته‌اند، پیش از ازدواج مجدد به مراکز مشاوره مراجعه کرده و ببینند که آیا ازدواج مجدد آنها امکان‌پذیر است و یا خیر. اگر بازگشت آنها و شروع زندگی مشترک امکان‌پذیر بود بدون دخالت خانواده‌ها نسبت به شروع مجدد زندگی خود اقدام کنند.

منبع: http://goo.gl/JTkzY  1. فاطمه said on شهریور ۲۴, ۱۳۹۲

    سلام من سه ماهه از شوهرم جدا شدم او خیلی بد دهن بود و چند بار هک گنجم زده بود پسر دهن بینی بود و خانوادش تاریکش میکردن نهایتا با بخشیدن. مهریه. ازش جدا شدم ولی الان دلم خیلی براش تنگه چکار کنم کمکم کنید من خیلی دوستش داشتم ولی دیگه نتونستم باهاش بمونم

Leave a reply

Your email address will not be published.