صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مرگ بخاطر اصرار به ا...
تیر
۲۲
۱۳۹۲
مرگ بخاطر اصرار به ازدواج
تیر ۲۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

mehr 2

عکس: مهر نیوز

راز ناپدید شدن مرموز دختر جوان پس از ۱۰ ماه با اعتراف پسر موردعلاقه اش به خودکشی وارد مرحله تازه ای شد.

نهم شهریور سال گذشته زن و شوهری با مراجعه به کلانتری ۱۵۰ تهرانسر به مأموران اعلام کردند که دخترشان به نام “مرجان . ت” ۳۵ ساله از هشتم شهریور از خانه خارج و دیگر بازنگشته است .

 با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “فقدان افراد” و به دستور شعبه پنجم دادیاری دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

 با ارجاع پرونده به اداره یازدهم پلیس آگاهی ، کارآگاهان در تحقیقاتشان متوجه شدند که فقدانی از چند سال پیش با جوانی به نام “یاسر . ش” ۳۲ ساله آشنا شده و قصد ازدواج با یاسر را داشته است .

 با شناسایی یاسر به عنوان نزدیک ترین فرد به فقدانی ، یاسر در چندین نوبت به اداره یازدهم دعوت اما در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاعی از سرنوشت فقدانی شد !!.

 یاسر در پاسخ به سؤال کارآگاهان در خصوص نحوه آشنایی خود با فقدانی نیز به کارآگاهان گفت : حدود چهار سال پیش ، در اتوبان شهید ستاری در حال تردد بودم که متوجه شدم یک دستگاه خودرو ۲۰۶ و به رانندگی یک زن جوان دچار نقص فنی شده است . با توجه به آشنایی به مکانیکی ماشین ، به قصد کمک توقف کرده و پس از گذشت حدود یک ساعت موفق به برطرف کردن نقص فنی خودرو  شدم . از آن زمان بود که آشنایی من و مرجان آغاز و به تدریج بیشتر شد بگونه ای که پس از گذشت مدتی ، پدر و مادر مرجان نیز در جریان آشنایی من با دخترشان قرار گرفتند.

 تحقیقات پلیسی برای بررسی صحت اظهارات یاسر در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت . با توجه به اقدامات پلیسی گسترده و استخراج برخی تناقضات از اظهارات یاسر در طی چندین نوبت تحقیقات ، هماهنگی های قضایی انجام و سرانجام وی ۱۸ اردیبهشت دستگیر شد .

 یاسر پس از دستگیری و در تحقیقات اولیه ، همچنان منکرِ اطلاع از سرنوشت مرجان شد اما زمانیکه با دلایل غیر قابل انکار از سوی کارآگاهان روبرو شد ، لب به بیان حقیقت گشود و در اظهارات اولیه مدعی شد که مرجان در چندین نوبت پیشنهاد ازدواج آنها را مطرح کرده اما او مخالف این ازدواج بوده است. یاسر در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : هشتم شهریور به همراه مرجان به سمت جاده چالوس رفتیم . در حدود ۲۰ کیلومتر پس از شهر کرج ، مرجان دوباره پیشنهادش درباره ازدواج را مطرح و من نیز همچون دفعات گذشته دلایل خود مبنی بر سن بیشتر وی و … را به عنوان دلایل مخالفت خود با پیبشنهاد ازدواج مطرح کردم . زمانیکه با اصرار مرجان روبرو شدم ، این بار مخالفت خود را بگونه ای نشان دادم تا مرجان همه چیز را درباره ازدواجمان تمام شده بداند .

یاسر در خصوص نحوه مرگ مرجان ، به کارآگاهان گفت : پس از طی مسافتی کوتاه ، مرجان از من درخواست توقف ماشین را کرد و من نیز در کنار جاده توقف کردم اما ناگهان وی خود را از بالای دره به پایین پرتاب کرد. بسیار ترسیده بودم و هوا نیز تاریک شده بود. کاری از دستم بر نمی آمد . تصمیم گرفتم تا به تهران برگشته و در این باره با کسی صحبت نکنم اما سرانجام دستگیر شدم .

 با توجه به اعترافات یاسر ، کارآگاهان به اوایل جاده چالوس ـ در نزدیکی سد امیرکبیر ـ مراجعه و در بررسی های میدانی متوجه شدند که جسد فقدانی در حاشیه رودخانه و از سوی اهالی روستای “خوزنکلا” کشف و به کلانتری روستا اطلاع داده شده است .

 سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده  ، معاون مبارزه با جرایم جنایی  پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی جسد از سوی خانواده فقدانی ، گفت : با توجه به کشف جسدِ فقدانی و همچنین اظهارات متهم پرونده مبنی بر عدم ارتکاب جنایت ، پرونده با موضوع فوت مشکوک تشکیل و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

منبع: http://goo.gl/JZqTKLeave a reply

Your email address will not be published.