صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  احتمال ارسال لایحه ح...
تیر
۱۹
۱۳۹۲
احتمال ارسال لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست به مجمع تشخیص مصلحت
تیر ۱۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

tebyan 44

 عکس: تیبیان

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از ارجاع لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست به مجمع تشخیص مصلحت نظام در صورت عدم رفع ایراد شورای نگهبان خبر داد و گفت: بررسی نهایی این لایحه بعد از تعطیلات مجلس در اولویت برنامه های کمیسیون قرار دارد.

عبدالرضا عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست افزود: قبل از آغاز تعطیلات مجلس، این لایحه با حضور نماینده شورای نگهبان در کمیسیون اجتماعی بررسی و قرار شد بعد از انجام هماهنگیهای لازم اصلاحات مورد نیاز در لایحه کودکان بی سرپرست انجام شود.

 وی گفت: بعد از انجام اصلاحات این لایحه برای تصویب نهایی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و در نهایت چنانچه شورای نگهبان مجددا به آن ایراد وارد دانست در این صورت لایحه به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده می شود.

 رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه ایراد شورای نگهبان در مورد ثبت نام والدین اصلی کودک در شناسنامه وی بود، تاکید کرد: هدف ما از این کار تسهیل در خروج فرزندان از مراکز بهزیستی و رفتن به منزل خانواده هایی است که قصددارند سرپرست این کودکان شوند .چنانچه قرار باشد اسم والدین اصلی در شناسنامه کودک درج شود در این صورت مردم رغبت کمتری برای پذیرش آنها پیدا می کنند.

 به گفته وی، اگر هم نام آنان در شناسنامه قید نشود اشکال شرعی بوجود می آید بنابراین باید راه میانه ای پیدا کنیم تا ضمن اینکه اشکال شرعی نداشته باشد باعث تسهیل در خروج این کودکان از شیرخوارگاهها نیز شود.

 عزیزی اظهار داشت: این لایحه بعد از تعطیلات مجلس در اولویت برنامه های کمیسیون اجتماعی قرار خواهد گرفت.

منبع: http://goo.gl/D6qv0Leave a reply

Your email address will not be published.