صفحه اصلی  »  ویدئو و انیمیشن  »  روزی به نام همه زنان...
اسفند
۱۶
۱۳۹۷
روزی به نام همه زنان
اسفند ۱۶ ۱۳۹۷
ویدئو و انیمیشن
۰
image_pdfimage_print

هشتم مارس، روزی به نام زنان، روزی که هزاران زن در گوشه و کنار جهان به خیابان می‌آیند تا خواسته‌ها و حقوق شهروندی‌شان را طلب کنند.

بعضی با خوشحالی برخی با مشت‌های گره کرده.

این تاریخ تداعی‌گر یکپارچگی زنان جهان است. تاریخی از آغاز مبارزات زنان برای رهایی از خشونت‌، تبعیض و داشتن حقوقی برابر .

گر چه تاریخ ۸ مارس ۱۸۵۷ با اعتراض زنان کارگر در نیویورک، به روزی برای مبارزات زنان و دستیابی به حقوق برابر تبدیل شد، اما هنوز هم از آن زمان تا کنون در بخش وسیعی از جهان،  زنان همچنان شهروندان درجه دو محسوب می‌شوند. بسیاری از زنان از اساسی‌ترین حقوق خویش به عنوان یک انسان محرومند.آنها مورد خشونت خانگی قرار می‌گیرند و هنوز باید برای کوچک‌ترین حقوق خود بجنگند.

از برگزارى اولین روز زن بیش از ۱۰۰ سال مى‌گذرد. اما هنوز خواست‌های زیاد و مشترکی بین زنان دنیا وجود دارد که آنها را با هدفی مشترک به خیابان بکشد .

امسال هم زنان جهان با شعار برابراندیشی‌، سازندگی هوشیارانه و ابتکار برای تغییر به پیشواز روزی می‌روند که در تقویم یکسان جهان به نامشان ثبت شده .

روزی که آنها فرصت دارند تا دوباره هم‌صدا شوند و از آزادی و برابری بگویند، هر چند برای رسیدن به آزادی و جهانی برابر راهی دشوار در پیش است .Leave a reply

Your email address will not be published.