صفحه اصلی  »  تجربه ها و خاطره ها  »  طلاق توافقی از نوع ا...
تیر
۱۹
۱۳۹۲
طلاق توافقی از نوع اجباری؛ پدرت خانه و ماشین برای پسرم می‌گیرد؟
تیر ۱۹ ۱۳۹۲
تجربه ها و خاطره ها
۰
image_pdfimage_print

Borna news

عکس: برنا نیوز

همسرم می‌گوید دیگر خسته شده‌ام و نمی ‌توانم به این رابطه ادامه دهم. اگر هم تو بخواهی ادامه دهی، دیگر دوستت ندارم و بهت خیانت می‌کنم.

یک سال از عقد دختر و پسر گذشته است و حالا دخترکِ خنده‌رو روی نیمکت‌های دادگاه خانواده ونک نشسته و منتظر پسر است تا وقت رسیدگی به پرونده‌شان شود.

دختر ۲۶ ساله است و نامزدش ۲۷ سال دارد. خودش می‌گوید راضی به جدایی نیست، نامزدش را دوست دارد و می‌خواهد به زندگی ادامه دهد. اما درخواست طلاق را همسرش داده است. «۶ سال با هم دوست بودیم. از وقتی قرار شد ازدواج کنیم مادرش بنای مخالفت گذاشت که من عروس شهرستانی نمی‌خواهم. من در تهران دانشجو بودم که با هم دوست شدیم. از وقتی هم که رفتم گرگان خانه پدرم، مادرش مرتب در مورد خانه و زندگیمان و اینکه پدرم به من خانه و ماشین می‌دهد یا نه سؤال می‌کرد. وقتی دید پدرم نمی‌تواند اینها را تأمین کند، تا همین امروز نگذاشته زندگی کنیم. حالا هم همسرم می‌گوید دیگر خسته شده‌ام و نمی ‌توانم به این رابطه ادامه دهم. اگر هم تو بخواهی ادامه دهی، دیگر دوستت ندارم و بهت خیانت می‌کنم.»

مهریه‌اش ۱۱۴ سکه تمام بهار آزادی است که چون در دوره عقد است، نصف آن را نقدی گرفته و حالا هم مجبور به طلاق توافقی شده است. لیسانس مدیریت دارد و پسر فوق‌دیپلم برق. می‌گوید تمام تلاشش را برای حفظ زندگیشان کرده و بارها از مادرشوهرش خواسته به عنوان عروسش قبولش کند. «همسرم به شدت وابستگی عاطفی به خانواده‌اش دارد. چون پدر و مادرش سال‌هاست متارکه غیررسمی کرده و جدا زندگی می‌کنند، به همین خاطر هم در مقابل مادرش احساس مسئولیت بالایی دارد و حتی روی حرفش حرف نمی‌زند. از طرفی مادرش هم می‌گوید اگر تا ۱۰ سال دیگر هم عقد بمانید نه برایتان خانه می‌گیرم و نه عروسی. همسرم هم می‌گوید دیگر بریده و توان ادامه این زندگی را ندارد. حتی حاضر نیست پیش مشاور برویم. ازطرفی چون طلاقمان توافقی است، دادگاه هم اصراری برای رفتن پیش مشاور ندارد.»

پسر شغل آزاد دارد و دختر در یک شرکت خصوصی کار می‌کند. زوج جوان، قبل از اینکه زیر یک سقف بروند، منتظر حکم نهایی قاضی برای اجرای طلاق توافقی هستند.

منبع: http://goo.gl/FXQxLLeave a reply

Your email address will not be published.