صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دنیا می‌تواند جای فو...
دی
۲۰
۱۳۹۷
دنیا می‌تواند جای فوق‌العاده‌ای باشد.
دی ۲۰ ۱۳۹۷
این سو و آن سو خبر
۰
, ,
shutterstock_107087411
image_pdfimage_print

Photo: JungHyun Lee/shutterstock.com

ترجمه‌ای از خانه امن

برای همه آنها که دریا دل و بلند پرواز هستند و نیازهای دیگران برای آنها اولویت دارد.

من همیشه در پی نیمه پر لیوان هستم، اما ما گاهی باید بپذیریم که نیمه خالی چیزی نیست جز خلا.

دخترم، آفتاب زیبای زندگیم به من احتیاج دارد. من باید به زندگی او امنیت و لذت ببخشم هرچند که خودم از آن محروم هستم. شاید برای خودم آنقدرها قوی نبوده‌ام اما می‌دانم که می‌‌توانم بخاطر دخترم قوی باشم. نمی‌گذارم او از الگوی زندگی من « پذیرش، عشق، هرچیزی که باشد» پیروی کند. در غیر اینصورت برای همیشه از خودم متنفر خواهم شد. این بار یک قدم برداشتم و با پلیس تماس گرفتم، این «اولین بار» بود و برای من قدم بزرگی بود، وعزیزم دفعه بعد قول می‌دهم تو را به آغوش بگیرم و بروم.

چطور با مساله مواجه شدم

به چشم‌های دختر کوچکم نگاه کردم؛ می‌دانستم که او هر لحظه از این زندگی را تماشا می‌کند. دخترم به من کمک کرد تا حقیقت را ببینم.

چگونه وضعیت تغییر کرد

من برای اولین بار با پلیس تماس گرفتم. به خط ویژه مربوط به گزارش خشونت زنگ زدم و البته باز هم برای اولین بار یک وقت مشاوره گرفتم. پیش از این هیچ نمی‌کردم جز اینکه بگویم « لطفا دوستم داشته باشد، تقصیر من بود و تغییر می‌کنم و …» اما وقتی حال بد دخترم پس از شبی که شریک زندگیم مرا جلوی چشمانش مورد آزار و خشونت قرار ‌داد را دیدم بالاخره تصمیم گرفتم یک قدم در راه درست بردارم. اگرچه من هنوز به مقصد نرسیده‌ام اما حداقل می‌دانم که در مسیر درستی هستم. به زودی به آرامش و صلح دست پیدا می‌کنم. تنها کافی است نگاه غمگین دخترکم را از یاد نبرم و تلاش کنم تا به زودی به صلح و ثبات برسم.

چه چیزی به من کمک کرده است

دختر کوچکم به من کمک کرد تا تغییری ایجاد کنم. می‌خواهم او قوی باشد و بداند که این دنیا می‌تواند جای فوق‌العاده‌ای باشد.

به دیگران چه می‌گویم

خواهران من، ما قوی هستیم. ما به دنیا می‌آوریم وکار می‌کنیم و مسئولیت یک خانه را بر عهده می‌گیریم. اما ما اجازه داده‌ایم کسی که بیشتر از هرکسی به او‌اعتماد داشتیم، کسی که بیشتر از همه عاشقش بودیم با ما مثل یک حیوان خانگی رفتار کند. واکنش ما اینگونه بود که من بخاطر تو ‌تغییر می‌کنم، بیشتر تلاش می‌کنم و سعی می‌کنم عالی باشم.

اما واقعا چه کسی در این میان بد عمل کرده است؟ شما؟ آیا شما خود را مورد خشونت قرار می‌دهید؟ آیا شما خودتان را تحت فشار عاطفی قرار می‌دهید؟ آیا شما هر روز خود را مورد آزار و خشونت کلامی قرار می‌دهید؟ آیا این «او» نیست که این کارها را می‌کند؟

ما باید علیه این خشونت‌ها بخاطر خودمان و بخاطر فرزندانمان برخیزیم و در پی یک زندگی آزاد باشیم.

منبعLeave a reply

Your email address will not be published.