صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  هر سال آمار زنان سرپ...
تیر
۱۸
۱۳۹۲
هر سال آمار زنان سرپرست خانوار ۴۰ درصد افزایش می‌یابد
تیر ۱۸ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

Isna 55عکس: ایسنا

عدم امکان دسترسی زنان سرپرست خانوار به فرصت‌های اجتماعی جامعه را از دیگر مشکلات این قشر است و مشارکت اجتماعی این افراد نیز بسیار ضعیف است و موجب طرد اجتماعی این افراد از جامعه می شود.

مشاور امور زنان و خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه از سال ۸۵ تاکنون به طور متوسط هر سال آمار زنان سرپرست خانوار ۴۰ درصد افزایش می‌یابد، گفت: این رقم نگران کننده نشان دهنده حرکت به سمت یک بحران اجتماعی در کشور است.

  آذر اسماعیلی در بررسی راه‌های تعامل فرابخشی و برون سازمانی سازنده در حوزه زنان سرپرست خانوار از بهره‌مندی ۷۰۰ هزار دختر در آستانه ازدواج از خدمات کمیته امداد کشور خبر داد.

وی افزود: بحث زنان سرپرست خانوار یک امر فرا بخشی است و باید با تمام توان در راستای مشکلات این قشر تلاش شود.

اسماعیلی تاکید کرد: به دلیل شرایط خاصی که این قشر دارند می توانند برای جامعه ایجاد مشکل و همچنین جامعه نیز برای این افراد مشکل ایجاد کند، بنابراین مسئولان متولی باید سعی کنند مشکلات این حوزه را درک و در راستای رفع آن تلاش و همکاری کنند.

مشاور امور زنان و خانواده کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه کمیته امداد در تمامی زوایای زندگی مددجویان نقش دارد، اظهارکرد: رسیدگی به دختران بازمانده از ازدواج از دیگر عرصه‌های ورودی کمیته امداد است و در حال حاضر قریب به ۷۰۰ هزار دختر در آستانه ازدواج که خود به دلایل مختلف سرپرست خانوار هستند از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

اسماعیلی گفت: بی سوادی یا کم سوادی از دیگر مشکلات پیش روی این قشر است که باید دستگاه‌های متولی در این راستا اقدام مناسبی داشته باشند.

مشاور امور زنان و خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره)، عدم امکان دسترسی زنان سرپرست خانوار به فرصت‌های اجتماعی جامعه را از دیگر مشکلات این قشر برشمرد و گفت: متاسفانه مشارکت اجتماعی این افراد نیز بسیار ضعیف است و موجب طرد اجتماعی این افراد از جامعه می شود.

اسماعیلی، حاشیه نشینی و اسکان نا امن را از دیگر مشکلات زنان سرپرست خانوار ذکر کرد و افزود: بهداشت نامناسب روحی و جسمی برای زنان سرپرست خانوار بالای ۵۰ سال نیز ازدیگر مشکلات است.

وی تصریح کرد: وضعیت فرزندان زنان سرپرست خانوار بسیار نگران کننده است چراکه اگر فرزندان این افراد در معرض آسیب قرار گیرند خود نیز موجب ایجاد مشکل برای جامعه می شوند.

 منبع: http://goo.gl/2DaNJLeave a reply

Your email address will not be published.