صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بیماری "اعتیاد به سک...
تیر
۲۵
۱۳۹۷
بیماری “اعتیاد به سکس” توجیه‌کننده خشونت‌ جنسی نیست
تیر ۲۵ ۱۳۹۷
این سو و آن سو خبر
۰
, ,
shutterstock_1050461282
image_pdfimage_print

Photo: fixer00/shutterstock.com

سازمان بهداشت جهانی “اعتیاد به سکس” را به عنوان یک بیماری به رسمیت شناخته است. این سازمان تأکید دارد که بیماری “اعتیاد به سکس” به هیچ‌وجه نمی‌تواند توجیه‌کننده خشونت‌ جنسی باشد.

سازمان بهداشت جهانی “اعتیاد به رفتار جنسی” را نوعی اختلال روانی می‌داند و آن را به عنوان بیماری به رسمیت شناخته است. این نوع اعتیاد اما از نظر سازمان بهداشت جهانی هم‌تراز اعتیاد به مواد مخدر یا قمار نیست.

ژوفری رید، کارشناسان این سازمان می‌گوید: «ما هنوز شواهد کافی در اختیار نداریم که نشان دهد اعتیاد به سکس، مانند اعتیاد به الکل یا هروئین شکل می‌گیرد.»

سازمان بهداشت جهانی در آخرین بروزرسانی طبقه‌بندی بین‌المللی بیماری‌ها، تمایل شدید به رفتار جنسی را یک “اختلال روانی” معرفی کرده و آن را به عنوان یک بیماری وارد فهرست خود کرده است.

ژوفری رید به خبرگزاری فرانسه گفته است افرادی که دچار این اختلال روانی هستند، حس می‌کنند که نمی‌تواند رفتار جنسی خود را کنترل کنند و از این مسئله رنج می‌برند.

سازمان بهداشت جهانی هدف از به رسمیت شناختن “اعتیاد به سکس” به عنوان بیماری را معرفی یک استاندارد مرجع برای تشخیص این بیماری و همچنین درمان آن با پشتیبانی بیمه‌‌های خدمات‌ درمانی عنوان کرده است.

سازمان بهداشت جهانی تأکید کرده است که پذیرش “اعتیاد به سکس” به عنوان بیماری به هیچ‌عنوان نباید برای توجیه خشونت جنسی استفاده شود.

ژوفری رید هم به خبرگزاری فرانسه گفته است: «اقدام سازمان بهداشت جهانی به هیچ‌وجه سوءاستفاده یا تجاوز جنسی را توجیه نمی‌کند، در چنین مواردی فرد تصمیم گرفته که مرتکب جرم شود.»

منبع: دویچه وله فارسیLeave a reply

Your email address will not be published.