صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  در فرانسه هر 2 روز ی...
تیر
۱۴
۱۳۹۲
در فرانسه هر ۲ روز یک قتل در زندگی های زناشویی رخ می دهد
تیر ۱۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۱

image_pdfimage_print

 violence-femme

عکس: seronet.info

خانه امن: ۸ جون – منوئل والس، وزیر کشور و  نجات ولاد بلکاسم، وزیر حقوق زنان در یک مصاحبه مشترک بیان کردند: “امسال مانند هر سال بخش رسیدگی به امور قربانیان وزارت کشور در حال بررسی آمار مرگ و میر و قتل در زندگی های زناشویی است. این تحقیق آماری کلیه قتل های غیر عمد و تجاوزاتی را که سال گذشته در سراسر کشور اتفاق افتاده و به مرگ قربانیان انجامیده است مورد بررسی قرار داده و مشخص کرده است که ۱۴۸ زن و ۲۶ مرد توسط همسران کنونی و یا همسران پیشین خود کشته شده اند. این آمار افزایش مرگ ۲۸ قربانی را نسبت به سال ۲۰۱۱ و ۲۲% از قتل هایی که سال گذشته گزارش شده اند را مشخص می کند”.

آن دو اضافه می کنند که بخش حفاظت از زنان خشونت دیده و بخش مبارزه با قاچاق انسان متفقاً موظف به طرح برنامه ای برای مبارزه با خشونت علیه زنان شده اند که اولویت آن برای فعالان و حامیان بیشتر از هر گروه دیگری قابل درک و نتایج آن در هر منطقه ای قابل مشاهده خواهد بود. آنها مصمم هستند که از هیچ اقدامی برای مبارزه با خشونت که سالانه جان بسیاری را از بین می برد دریغ نکنند.

در آپریل سال گذشته، “نجات ولاد بلکاسم” و همکار او “سسیل دوفلات”، وزیر “مسکن و برابری منطقه ای” به اتفاق در Val de Marne جنبشی برای حمایت و حفاظت از زنان قربانی و خشونت دیده آغاز کرده اند. طبق تحقیق هیئت ناظر ملی جرائم و مجازات فرانسه ، طی دو سال چهارصد هزار تن قربانی خشونت خانگی شده اند. طبق گزارش یک خبرگزاری، تعداد پناهگاه هایی که در اختیار قربانیان خشونت خانگی قرار می گیرند و دیگر راه های تأمین مسکن برای آنها از اقدامات اصلی برای پشت سر گذاردن خشونت خانگی هستند. بدین منظور وزراء توافقنامه ای که ارتباط بین سیستم یک پارچه اطلاعات با ارگان های ویژه – که مأمور کمک رسانی به زنان قربانی خشونت بخصوص خشونت خانگی – را فراهم می کنند امضاء کردند. این توافقنامه معیارهای ارزیابی عملکرد ارگان ها در استفاده از این سیستم را نیز جهت تضمین امنیت قربانیان خشونت و تسهیل اسکان دهی به آنها مشخص کرده است.

با این وجود این معیارها تنها معیارهای ارزیابی نیستند. این برنامه در آپریل سال گذشته قسمتی از پروژه بزرگتری بود که جهت پناه دهی به زنان قربانی خشونت، امکانات لازم برای تأسیس مراکزی را فراهم کرد. هدف اصلی این پروژه پناه دهی به ۵۰۰۰ زن در سال ۲۰۱۳ است. تا کنون برای چنین پروژه هایی فراخوان های بسیاری صورت گرفته است که هم می توانند به نفع زنان قربانی خشونت باشند و هم می تواند شرایط قوانینی که بیرون کردن همسر خشونت گر از خانه  را تسهیل می کنند بهبود بخشند. در واقع هدف دولت نجات زنان از خشونت خانگی و ضمانت نگهداری و تأمین خانه های امن برای آنهاست.

مترجمین: بهرام کاشانی و مهتاب صمیمی

منبع: http://goo.gl/NFY8hLeave a reply

Your email address will not be published.