صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  حق ورود به مباحث خان...
تیر
۱۴
۱۳۹۲
حق ورود به مباحث خانواده از شوراهای حل اختلاف گرفته شد
تیر ۱۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 isna 311

عکس: ایسنا

 شورای حل اختلاف تنها در زمینه صلح و سازش در مباحث نفقه، جهیزیه و مهریه حق ورود داشت ، هیچ حکمی در ارتباط با زوجین و زندگی آنها نمی توانستند صادر کنند ، افراد ریش سفید محلات برای حل مشکلات خانواده به کمک آنها می آمدندو بر اساس قانون جدیدی که مجلس شورای اسلامی آن را به تصویب رسانده است این اختیارات در خصوص صلح و سازش در میان زوجین از این شورا گرفته شد.

حجت الاسلام احمد میانجی معاون رئیس قوه قضاییه با اشاره به قانون جدید شوراهای حل اختلاف گفت: اختیارات ما در زمینه صلح و سازش زوجین و مباحث خانواده در شوراهای حل اختلاف بر اساس قانون جدید گرفته شد.

  وی درباره چگونگی ورود شوراهای حل اختلاف به مشکلات خانوادگی به ویژه زوجین، اظهار کرد: شورای حل و اختلاف تنها در زمینه صلح و سازش در مباحث نفقه، جهیزیه و مهریه حق ورود داشت و در این ارتباط نیز توفیقاتی را نیز به دست آورد.

  حجت الاسلام احمد میانجی با بیان اینکه تنها به صلح و سازش در موارد اعلام شده پرداختیم، گفت: هیچ حکمی در ارتباط با زوجین و زندگی آنها نمی توانیم صادر کنیم این مساله در برخی شعب شوراهای حل اختلاف رسیدگی می شد.

 رئیس مرکز امور شوراهای های حل اختلاف کشور با اشاره به اینکه بر اساس قانون جدید شوراهای حل اختلاف دیگر حق ورود به این موارد را ندارند، تاکید کرد: بر اساس قانون جدیدی که مجلس شورای اسلامی آن را به تصویب رسانده است این اختیارات در خصوص صلح و سازش در میان زوجین از ما گرفته شد.

 حجت الاسلام میانجی ابراز امیدواری کرد مجلس بار دیگر این اختیارات را به شورای حل و اختلاف واگذار کند.

 وی در پاسخ به این که آیا در حل مشکلات زوجین و برقرای صلح و سازش از افراد متخصص اجتماعی و کارشناس خانواده استفاده می شد، گفت: در این کار افراد ریش سفید محلات به کمک ما آمدند و ما به این شکل که از کارشناس یا روانشناس را استفاده کنیم، نداشتیم.

منبع: http://goo.gl/OCyDJLeave a reply

Your email address will not be published.