صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  پیام ضبط شده، سرنخی ...
تیر
۱۲
۱۳۹۲
پیام ضبط شده، سرنخی از جنایت مرموز
تیر ۱۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

13920412-1772-7-12

عکس: شرق

  پرونده مردی که متهم است، پسرعمه‌اش را به خاطر رابطه با خواهرش به قتل رسانده به دلیل مدارکی که وکیل وی ارایه داد به دادسرا بازگردانده ‌شد. به گزارش خبرنگار ما، خانواده مردی به نام امیر دوسال‌و‌نیم قبل به ماموران خبر دادند او گم شده است. تحقیقات ماموران در این خصوص آغاز و بعد از چند روز جسد امیر در بیابان‌های اطراف ورامین پیدا شد. با انتقال جسد به پزشکی‌قانونی تحقیقات گسترده‌ای در این خصوص آغاز شد. ماموران متوجه شدند امیر با زنان زیادی رابطه و به همین دلیل دشمنان زیادی داشت. ماموران دستگاه تلفن خانه مقتول را بررسی کردند و متوجه شدند مکالمه ضبط ‌شده‌‌ای وجود دارد که در آن مردی امیر را به مرگ تهدید می‌کند. این تماس از تلفن عمومی گرفته شده بود. مرد ناشناس در این تماس گفته ‌بود: «اگر یک‌بار دیگر سراغ سمیرا بروی تو را می‌کشم.»

 مقتول نیز جواب داده بود به رابطه‌اش با سمیرا ادامه خواهد داد. ماموران شماره‌تلفن‌های زیادی پیدا کردند که متعلق به چندین زن بود همچنین مشخص شد روز حادثه پژو ۲۰۶ سیاه ‌رنگی سر خیابان محل زندگی امیر مشاهده شده بود. به گفته شاهدان راننده پژو امیر را به زور سوار ماشین و به سرعت حرکت کرد. پلیس سمیرا را برای به دست آوردن سرنخی از قاتل، احضار و بازداشت کرد اما این زن بعد از چند روز آزاد شد چرا که بازپرس تشخیص داد او در قتل نقشی نداشته ‌است. همچنین متخصصان تشخیص صدا، کار روی صدای ضبط شده را آغاز و اعلام کردند صدا واضح نیست. ماموران چند روز بعد پی بردند یکی از زنانی که با امیر رابطه داشت دختردایی او به نام میناست که شوهر دارد.  پلیس مینا را مورد بازجویی قرار داد و این زن بعد از چندین روز بازجویی عنوان کرد برادرش و دو مرد دیگر که از امیر ناراحت بودند دست به این قتل زده‌اند. مینا گفت:«برادرم مرتضی وقتی فهمید ما باهم رابطه داریم خیلی ناراحت شد و تصمیم گرفت با امیر صحبت کند. او با من هم بدرفتاری کرد بعد از چند روز به من گفت با امیر برخوردی را که لایقش بود، انجام داده و او را با همدستی دوستانش به نام‌های صمد و احمد به قتل رسانده است.» ماموران در ادامه تحقیقات خود مرتضی را بازداشت کردند. این مرد اتهام قتل را رد کرد اما دو متهم دیگر اعتراف کردند امیر را با همکاری مرتضی به قتل رساندند. پلیس مدارک دیگری نیز به دست آورد و متوجه شد مرتضی پژو ۲۰۶ مشکی رنگی دارد که مشخصاتش با آنچه شاهدان گفته‌اند یک سان است. مرتضی در نهایت بعد از چندین روز بازجویی به قتل اعتراف کرد و گفت وقتی متوجه رابطه خواهرش با امیر شد دست به این جنایت زد. متهم گفت: از اینکه امیر به خانواده خیانت کرده‌ بود خیلی ناراحت شدم. خواهرم شوهر داشت و امیر نباید زندگی او را به‌هم می‌زد به همین دلیل با او قرار گذاشتم تا انتقام بگیرم، به اتفاق احمد و صمد او را سوار خودرو من کردیم و به بیابانی بردیم و با ضربات چاقو به قتل رساندیم.

هرچند این مرد اعتراف کرد مرتکب قتل شده اما متخصصان تشخیص صدا وقتی برای بار دوم صدای ضبط شده روی تلفن را مورد بررسی قرار می‌دادند اعلام کردند این صدا متعلق به هیچ ‌کدام از سه جوان بازداشتی نیست. در نهایت پرونده با صدور کیفرخواست، به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده و روز گذشته جلسه رسیدگی در شعبه ۷۱ برگزار شد. بعد از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و اولیای‌دم درخواست صدور حکم قصاص کردند، مرتضی و صمد در جایگاه حاضر شدند و همه اتهامات را منکر شدند و گفتند به دلیل فشارهای زیادی که در اداره آگاهی روی آنها بود، چنین اعترافی را مطرح کردند. به دلیل اینکه احمد چند روز بعد از آزادی با وثیقه در پی سانحه رانندگی جان خود را از دست داده‌ بود وکیل مرتضی در جایگاه قرار گرفت. گودرزی گفت: مدارکی در پرونده وجود دارد که نشان می‌دهد مرتضی قاتل نیست. اول اینکه در پرونده زنی به نام سمیرا وجود دارد که تحقیقات کافی از او نشده است در حالی‌که اولا به اعتراف این زن یکی از فرزندان او از مقتول است و مدت‌ها بود که او به‌رغم داشتن شوهر با امیر رابطه داشت. آخرین تماس و آخرین پیامکی که به گوشی مقتول ارسال شده از سوی سمیرا بوده و شوهر او پیش از این با امیر درگیر شده‌ بود. بر اساس گزارش مخابرات تلفن همراه سمیرا در محدوده جغرافیایی جرم فعال بود. موکل من هشت‌شاهد معرفی کرده که می‌گویند زمان قتل در کنار آنها بوده‌ است. حتی اگر شاهدان دروغ بگویند، موارد دیگر را چطور می‌توان نادیده گرفت. چرا نباید از سمیرا تحقیقات وسیع‌تری انجام شود. مقتول روابط بسیار گسترده‌ و دشمنان زیادی داشت اما از هیچ‌کدام از آن زنان تحقیق نشده ‌است. صدای ضبط شده روی تلفن هم متعلق به موکل من یا متهمان دیگر نیست پس چطور می‌توان گفت آنها قاتل هستند. بنابراین من درخواست دارم مطابق بند «ن» ماده ۱۸ قانون مجازات اسلامی که می‌گوید حتی اگر قرار منع‌تعقیب برای متهمی صادر شده اما مدارک جدید علیه او وجود دارد می‌توان دوباره او را بازداشت کرد، پرونده برای تحقیق از سمیرا به دادسرا بازگردانده ‌شود.

بعد از پایان این گفته‌ها هیات قضات نظر وکیل را پذیرفتند و پرونده را برای تحقیقات بیشتر به دادسرا بازگرداندند تا یک‌بار دیگر از سمیرا بازجویی شود.

 منبع: http://goo.gl/0zyJPLeave a reply

Your email address will not be published.