صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تبریک نوروزی خانه ام...
فروردین
۳
۱۳۹۷
تبریک نوروزی خانه امن
فروردین ۳ ۱۳۹۷
این سو و آن سو خبر
۰
, , ,
تزیین-سفره-هفت-سین9
image_pdfimage_print

 Photo by www.aftabir.com

خانه امن: باری دیگر خانه‌ها‌ی‌مان میزبان نوروز است و دل‌های‌مان روشن که سال جدید سالی پر از شادی و امنیت برای تک‌تک ایرانیان به همراه خواهد آورد.

سفره پهن کرده‌ایم و سکه و سیب و سنبل بر آن نهاده‌ایم که در سال نو خانه‌های‌مان پر امید و دست‌های‌مان پر برکت خواهد بود. شمع و سنجد و سبزه و آلاله‌های سفید و صورتی بر سفره گذاشته تا عشق در کوچه و شهر و دیارمان سرنا زند و نرگس‌های کاشته بر دل و جان‌مان را به ترنم و رقص در آورد.

خانه امن باری دیگر نوروز را به شما تبریک می‌گوید و برای عید دیدنی به خانه تک‌تک شما سفر خواهد کرد و شما را به عید دیدنی برسفره‌ای که گشوده‌ایم دعوت می‌کند. زمان تحویل آرزو‌های‌مان را به آرزوهای شما گره می‌زنیم و تفعل به حافظ که می‌فرماید:

آن پیک نامور که رسید از دیار دوست آورد حرز جان ز خط مشکبار دوست

و اما هر چه آرزو می‌کنیم برای خانه و خانواده‌ها و دوستان و همشهری‌های‌مان محقق نمی‌شود مگر آن‌که گام برداریم. همه با هم گام برداریم. از آن‌ها که تصمیم می‌سازند تا آن‌ها که اجرا می‌کنند. برای تحقق آرزو‌های‌مان باید هم‌دل و هم‌گام شد. هر کجا که هستیم و به هر شغلی که مشغولیم.

تک‌تک ما در قبال داشتن آینده‌ای روشن و جامعه‌ای به سمت و سوی رفاه و توسعه مسئولیت داریم. در برابر فرزندان و آیندگان و حتی در برابر خودمان.

سال نو می‌شود و در این سال نو می‌توانیم تصمیم بگیریم، هدف‌گذاری کنیم و بخواهیم تا مهر و آرامش را به جای تنش و خشم جایگزین کنیم. تصمیم بگیریم در سال جدید احترام به دیگران را سر لوحه رفتارمان کنیم و برای تغییر در سپهر خصوصی و عمومی تلاش کنیم.

تصمیم بگیریم برای رسیدن به خانه‌ها و جامعه‌ای بی‌خشونت دانایی و توانایی‌های‌مان را افزایش دهیم. یاد بگیریم و یاد بدهیم و نسبت به رفتارهای خود با دیگران و رفتارهای دیگران با خود حساس باشیم و تکثر و تنوع عقاید را پذیرفته و به رسمیت بشناسیم.

تصمیم بگیریم در سال جدید با دیگران به گونه‌ای رفتار کنیم که می‌پسندیم با ما رفتار شود و این تصمیم را واقعا به مرحله عمل برسانیم.

باور کنیم که ساختن و فعالیت برای بهره‌مندی از خانه و جامعه بی‌خشونت به نفع تک‌تک ماست و اول خود از آن بهره‌مند می‌شویم و برای سال جدید با برنامه‌ریزی و ارزیابی از فعالیت‌های خود پیش رویم. به قول‌های‌مان برای تحمل و مدارا و خشونت‌پرهیزی عمل کنیم و برای رسیدن به این اهداف تلاش کنیم.

خانه امن خانه خود شماست. در سال جدید ما را نقد کنید و پیشنهاد بدهید و اگر مایل بودید برای رسیدن به اهداف‌مان همیاری کنید.

آینده مشترک ما وابسته به برنامه‌های معطوف به عمل مشترک است. حساس باشیم و دیگران را نسبت به رفع خشونت از خانه و جامعه حساس کنیم.

سال نو می‌شود. در زمان تحویل سال فکر کنیم که نخستین زمان آفرینش است و طرحی نو برای فردای ما. برای دوست داشتن و زندگی کردن چرا که زمان همیشه از آن ما نیست.

فرا رسیدن نوروز باستانی

بر همه ایرانیان خجسته بادLeave a reply

Your email address will not be published.