صفحه اصلی  »  خشونت خانگی و اجتماع  »  زمانی که پدران پایان...
تیر
۱۲
۱۳۹۲
زمانی که پدران پایان خشونت خانگی و تجاوز جنسی را اعلام می کنند
تیر ۱۲ ۱۳۹۲
خشونت خانگی و اجتماع
۰

image_pdfimage_print

by Ida Momennejad

خانه امن – از آنجا که پدران نقش مهمی در زندگی کودکان ایفا می کنند، فرصت خوبی برای تعلیم مؤثر فرزندانشان در این خصوص دارند. اما انصافاً چند نفر از ما با فرزاندانمان راجع به چنین موضوع مهمی که عواقب مهیبی می تواند داشته باشد نشسته ایم و صحبت کرده ایم؟ — چطور می شود رابطه ای سالم داشت؟

امروز من با افتخار برای ترغیب پدران سرتاسر کشور به نشست و صحبت با فرزندانشان به آنها می پیوندم، نه تنها برای هدایت آنها به صحبت در مورد مضرات مواد مخدر و الکل و یا اهمیت کسب علم با فرزندانشان بلکه راجع به اهمیت داشتن روابطی سالم.

اغلب اوقات در خبر های شبانگاهی و اعلام آمار جرائم شاهد نتایج ناگوار بدرفتاری نسبت به زنان و کودکان هستیم. در هر ۱۵ ثانیه یک زن از جانب شریک زندگی اش مورد خشونت قرار می گیرد و تقریباً ۳ تن از هر ۴ آمریکایی شخصاً کسی را می شناسند که قربانی خشونت خانگی بوده و یا هنوز می باشد. در سراسر کشور قاچاق افراد برای سوء استفاده های جنسی به خصوص قاچاق کودکان به طور هولناکی  رو به افزایش است. با اینکه ما سرسختانه از زنان و مردانی که در ارتش خدمت می کنند حمایت و پشتیبانی می کنیم اما تجاوزات جنسی این مؤسسات را نیز متزلزل کرده است— تنها در یک سال ۲۶۰۰۰ نفر از اعضا نیرو های مسلح مورد آزار جنسی واقع شده اند.

دو دهه است که خیریه Michael Bolton فعالیت های خود را معطوف به رسیدگی به نیاز زنان و کودکان در معرض خشونت قرار داده است. پیوستن به این جنبش و مردمی که معتقدند باید به چرخه خشونت خانگی و صدمات ماندگار آن بر خانواده ها و اجتماع خاتمه داد بسیار دلگرم کننده است. رسیدگی مؤثر به این موارد که موجب ایجاد فرصت هایی برای تغییر نحوه زندگی می شود اساس کار ماست و شکی در آن نسیت.

تخمین زده شده است که سالانه ۱۰ میلیون کودک شاهد خشونت والدی نسبت به والد دیگر هستند. ما متوجه این موضوع هستیم که خشونت خانگی نه تنها به زنان بلکه به کودکان نیز آسیب می رساند. تلاش های مصممانه ما برای ارتقا استراتژی های مؤثر، قوانین و راه حل های کارساز در سراسر کشور به خصوص در ایالات کنتیکت و نوادا جایی که حامیان و مردم با یکدیگر هم پیمان و متحدند ادامه دارد.

بخاطر تمام دلایل ذکر شده من از جنبش “خشونت دیگر بس است” که هدف آن راغب کردن مردان به صحبت در رابطه با این مسائل است حمایت می کنم. اطلاعات جدیدی که از یکی از تحقیقات جنبش “خشونت دیگر بس است” که توسط سازمان Avon  حمایت مالی می شود بدست آمده ، نشان می دهد پدران در این مورد بخصوص عملاً با فرزندانشان صحبت نمی کنند. از هر ۴ تن ۳ تن در سطح کشور اذعان می کنند که در رابطه با خشونت خانگی و تجاوزات جنسی هرگز با فرزندانشان صحبت نکرده اند. ما به عنوان پدران جامعه نباید دیگر صبر کنیم و باید با تک تک فرزندانمان راجع به این موضوع صحبتی داشته باشیم. ما به عنوان پدران جامعه باید از پیشگامان این حرکت باشیم واز دولت هایمان در این راستا حمایت کرده و در سیستم آموزشی آن حضور فعال داشته باشیم تا بتوانیم به پسرانمان بیاموزیم که نمی توانند خود را یک مرد واقعی بدانند اگر به زنی خشونت کنند.

به عنوان پدران جامعه باید برای حفظ قانون خشونت علیه زنان مبارزه و با قاچاق انسان در کشور خود و یا هر کجا که وجود دارد اعلام جنگ کنیم. ما باید در درک و طرز رفتار خود نسبت به زنان سراسر دنیا تحول ایجاد کنیم. بیان قاطعانه این موضوع که خشونت و تجاوز، کنترل و قدرت هرگز قابل قبول نیستند از اهمیت به سزایی برخوردار است و در این مرحله است که پدران باید وارد عمل شوند. من بر این موضوع اعتقاد راسخ دارم که چنانچه فرزندان ما هر روز و هر شب و به هر طریق ممکن، مستقیماً از ما بشنوند که به چه دلیل داشتن روابطه سالم باید در اولویت قرار گیرد می توان امیدوار بود که این معضل خاتمه پیدا خواهد کرد.

من به عنوان فرزند والدینی بی نظیر، پدر سه فرزند دختر و پدربزرگ دو نوه دختر بسیار خوشبخت و رضایتمندم حال این مسئله هر روز برای من با اهمیت تر می شود.

روز پدر می تواند یاد آور روزی باشد که ما پدران باتفاق در کاهش خشونت خانگی و تجاوز جنسی به یک اشتباه – و نه مسئله ای که مکرراً اتفاق می افتد – تحولی ایجاد کرده باشیم. ما می توانیم نقطه عطفی بر این معضل باشیم و روز پدر زمانی می تواند ارزشمند باشد که  بتوانیم به فرزندانمان رابطه ای سالم و ماندگار برپایه اعتماد و احترام هدیه کنیم.

مترجم: مهتاب صمیمی

منبع: http://goo.gl/uB2ErLeave a reply

Your email address will not be published.