صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بیمارستانی در تهران ...
تیر
۷
۱۳۹۲
بیمارستانی در تهران دو قلو از سه قلو ها را بابت هزینه بیمارستان گرو نگه داشت
تیر ۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

Irna33عکس: ایرنا

در یک اتفاق غیر منتظره در یکی از بیمارستان های تهران، پس از تولد سه نوزاد سه قلو، به دلیل عدم توانایی خانواده در پرداخت کامل هزینه ها، دو نوزاد را گرو نگه داشتند.

به گزارش پایگاه خبری فریادگر، روز گذشته سه نوزاد سه قلو در یکی از بیمارستان های تهران متولد شدند که پدر و مادر آنها تبعه افغانستان هستند. هزینه بیمارستان یک میلیون و هفتصد هزار تومان می شد که آنها توان پرداخت ۷۰۰ هزار تومان را داشتند، به همین دلیل پس از ترخیص مادر نوزادان، دو نوزاد را گرو نگه داشتند تا پس از پرداخت مابقی هزینه ها ترخیص شوند.

جالب اینجاست که بابت ماندن هر یک از نوزادان در بیمارستان تا زمان پرداخت کامل هزینه، هر شب ۲۰۰ هزار تومان دیگر نیر به هزینه آنها اضافه می شود. اینگونه برخوردها در بیمارستان های کشور مسبوق به سابقه است اما تاسف آور این است که با اتباع افغانستان که برادران دینی و هم زبان ما هستند این برخورد صورت می گیرد.

 اگر کمک به برادران سوری و لبنانی و فلسطینی در آن سوی مرزها به دلایل اعتقادی واجب است، کمک به اتباع مسلمان افغانی در داخل کشورمان که میهمان ما محسوب می شوند واجب تر است و اینگونه برخوردها بسیار زننده و نامناسب است که امید است با مسببان آن برخورد قانونی صورت گیرد. نام بیمارستان برای پیگیری های بعدی نزد ما محفوظ است.

 منبع: http://goo.gl/TecpjLeave a reply

Your email address will not be published.