صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  قانونی برای صدور شنا...
تیر
۷
۱۳۹۲
قانونی برای صدور شناسنامه برای فرزندان اتباع غیر ایرانی نداریم
تیر ۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

images (10)عکس: ایرنا

 مدیرکل ثبت استان تهران گفت: برای صدور شناسنامه به کودکانی که پدرشان تابعیت ایران ندارند و به صورت غیرقانونی وارد کشور شده اند قانونی در حال حاضر نداریم تا فرزندانشان دارای شناسنامه شوند.

سید احمد قشمی درباره وضعیت صدور شناسنامه برای کودکانی که پدرشان تابعیت ایرانی ندارند اظهار کرد:‌ افرادی که برای آنها شناسنامه صادر نشده است دارای پدر یا مادری هستند که ورود آنها به کشور غیرقانونی بوده است و تابع سایر کشورها مانند افغانستان هستند.

وی درباره تعداد این افراد در استان تهران پاسخ صریحی نداد و گفت:‌ تعداد این افراد رقم قابل توجهی است که در نتیجه ازدواج افرادی با ورود غیرقانونی با زنان ایرانی هستند آمار را نمی توانیم بگوییم اما تعداد آنها قابل توجه است.

وی با اشاره به اینکه برابر قانون به دلیل اینکه این افراد پدرشان به صورت غیر قانونی در کشور حضور دارد نمی توانند تابعیت ایرانی بگیرند تصریح کرد:‌فعلا قانونی نداریم که به فرزندان این افراد شناسنامه بدهیم.

مدیرکل استان تهران با تصریح براینکه هنوز راهکار قانونی برای این مساله نداریم تاکید کرد: در راستای جلوگیری از ازدواج مردان خارجی با زنان ایرانی ارائه شناسنامه به کودکان این نوع ازدواج ها عملیاتی نمی شود و برای آنها شناسنامه صادر نمی شود.

قشمی همچنین خاطرنشان کرد: تنها در صورتی که پدر آنها فوت یا از طریق وزارت کشور و امور خارجه تابعیت ایران به این افراد تعلق گیرد فرزندانشان دارای شناسنامه می شوند.

منبع: http://goo.gl/aEtyzLeave a reply

Your email address will not be published.