صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  خودم و همسرم روانی ب...
تیر
۶
۱۳۹۲
خودم و همسرم روانی بودیم
تیر ۶ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 inn ir 1عکس: inn ir

   مردی که همسرش را خفه کرده مدعی شد این کار را به دلیل بیماری روحی شدیدی که خودش و همسرش به آن مبتلا بودند انجام داده است.  به گزارش خبرنگار ما، متهم که مردی ۷۰ساله‌ است یک سال قبل در پی درگیری با همسرش او را خفه کرد. وی دیروز در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

 نماینده دادستان در ابتدای این جلسه در جایگاه حاضر شد و گفت: متهم که نادر نام‌ دارد یک سال قبل با همسرش محبوبه مشاجره کرده و با فشار بر عناصر حیاتی گردن او را به قتل رسانده ‌است. با توجه به اینکه اولیای‌دم اعلام رضایت کرده‌اند به‌عنوان نماینده دادستان درخواست صدور حکم قانونی به لحاظ جنبه عمومی جرم دارم.

در ادامه متهم در جایگاه حاضر شد. او اتهامش را قبول کرد و گفت: من و همسرم از سال‌ها قبل با هم مشکل داشتیم. اولین‌بار که فهمیدم همسرم بیماری روانی دارد زمانی بود که او را به بیمارستان امین‌آباد بردیم. مدتی در آنجا بستری بود پزشکان می‌گفتند ضربه‌ای به سر همسرم خورده و اعصاب او را تحت‌تاثیر قرار داده ‌است. وقتی مرخص شد از او پرسیدم چه شده ‌است، گفت وقتی بچه‌بود، از پشت‌بام به زمین پرت شده. با این حال زندگی‌ام را با همسرم که خیلی دوستش داشتم ادامه دادم و حاصل آن پنج فرزند است. در طول این سال‌ها خیلی باهم درگیر می‌شدیم. او هر سال بدتر از سال قبل می‌شد. بعد از مدتی خودم هم دچار مشکل روحی شدم و حالم خیلی بد شد چون پیر شده‌ بودم و می‌دانستم که بچه‌ها نمی‌توانند از هر دو ما که روانی هستیم نگهداری کنند. پیش دکتر رفتم و پرونده تشکیل دادم. تحت درمان بودم تا وقتی که به زندان رفتم.

 متهم درباره روز حادثه گفت: همسرم از خرید برگشت. بار زیادی داشت. من دیر جلوی در رفتم اما برای اینکه بارها را به داخل بیاورد کمکش نکردم. عصبانی شد و به من پرخاش کرد. گفتم می‌دانستی من کار دارم پس باید خرید را برای فردا می‌گذاشتی. عصبانی شد و فریاد زد. برای اینکه همسایه‌ها نشنوند دستم را روی دهانش گذاشتم اصلا نفهمیدم چه شد فشار هم ندادم یکدفعه از دستم لیز خورد و به زمین افتاد. همسرم آسم داشت و اسپری مصرف می‌کرد اصلا حواسم به بیماری‌اش نبود.

  متهم نتوانست در مورد آثار کبودی که روی گردن مقتول ایجاد شده ‌بود توضیح بدهد. در نهایت وکیل‌مدافع او دفاعیات خود را مطرح کرد و هیات قضات برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.

 منبع: http://goo.gl/oZbdsLeave a reply

Your email address will not be published.