صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  محرومیت 113 کودک از ...
دی
۹
۱۳۹۵
محرومیت ۱۱۳ کودک از تحصیل به دلیل تعصبات فرهنگی والدین در خراسان شمالی
دی ۹ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, , , ,
education and home concept - stressed student girl with books, indian girl child tired of studying or doing homework, asian girl studying and stressed, with globe toy and coffee mug
image_pdfimage_print

Photo: ubodhsathe/Bigstockphoto.com

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌ شمالی گفت: طی سال تحصیلی جاری یک هزار و ۲۰۴ نفر دانش آموز مقطع متوسطه اول از تحصیل بازماندند.

عباس سعیدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: طی احصاء آمار ارسالی از سوی وزارتخانه مبنی بر تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل در استان، مشخص شد که هم اکنون یک هزار و ۲۰۴ نفر از دانش آموزان متوسطه اول در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در مدرسه حضور ندارند. از مجموع این آمار۲۳۰ نفر به دلیل ازدواج، هفت نفر فوت، ۲۵۸ نفر به دلیل ممانعت والدین به لحاظ مالی و ۵۷ نفر نیز به علت نبود سرویس ایاب و ذهاب از تحصیل محروم شده‌اند.

سعیدی افزود: ۲۳۰ نفر از دانش آموزان نیز خود مایل به ادامه تحصیل نبوده، ۱۰۹ نفر به دلیل اشتغال به کار، ۱۱۳ نفر به علت ممانعت والدین به لحاظ تعصبات فرهنگی ، ۱۰ نفر به دلیل اقامت در کانون اصلاح و تربیت و ۱۶ نفر نیز به موجب وجود بیماری از تحصیل بازمانده‌اند.

وی یادآورشد: این آمار از سامانه سناد و از مجموع دانش آموزان لازم التعلیم روزانه بوده که به تفکیک دلایل بازماندگی از تحصیل آنان احصاء شده است.

سعیدی خاطرنشان کرد: در مجموع هم اکنون ۳۶ هزار دانش آموزان در سطح استان در مقطع متوسطه اول مشغول به تحصیل هستند.

منبع: ایسناLeave a reply

Your email address will not be published.