صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  عروس کودک، قربانی جن...
دی
۱۱
۱۳۹۵
عروس کودک، قربانی جنون داماد شد
دی ۱۱ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
,
Sharp Katana Sword Blade Dripping Black Color Painting
image_pdfimage_print

Photo: underworld1/Bigstockphoto.com

مرد جوان که همسر ۱۶ ساله‌اش را به خاطر سوء‌ظن شدید با چاقو کشته بود، صبح دیروز از زندان به شعبه چهارم دادگاه کیفری انتقال یافت و محاکمه شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، این جنایت شامگاه ۲۷ فروردین سال ۸۹ در یکی از محله‌های جنوب تهران اتفاق افتاد و طی آن عروس، در جنایتی قربانی سوء‌ظن همسرش شد. پس از حضور بازپرس ویژه قتل و تیم جنایی در محل قتل جسد خون‌آلود نوعروس به پزشکی قانونی منتقل شد. تازه‌داماد – ۲۷ ساله – نیز از سوی مأموران کلانتری ۱۳ گلستان در محل جنایت دستگیر شد و به کشتن همسرش اعتراف کرد.پس از اقرار فریدون به قتل همسرش، پرونده قتل روی میز قضات شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت. قاتل در جریان محاکمه به کشتن همسرش اعتراف کرد و در دفاع از خود گفت: «من به همسرم سوء‌ظن داشتم، احساس می‌کردم او روابط نامشروع دارد. روز حادثه وقتی از سر کار به خانه برگشتم، دیدم او در خانه نیست، به همین خاطر چاقویی برداشتم و به طبقه پایین دویدم که دیدم کنار مادرش نشسته است.  بعد هم با چاقو به گردنش ضربه‌ای زدم و او را کشتم. چون همیشه این جنون در مغزم بود که به من دستور می‌داد همسرم را با چاقو بکشم. اما حالا پشیمان هستم!»با اعتراف‌های تازه‌داماد، قضات دادگاه او را به قصاص محکوم کردند و این حکم از سوی شعبه ۳۲ دیوان‌عالی کشور نیز تأیید شد.جوان محکوم به مرگ چند قدم با چوبه دار فاصله داشت که وکیلش با ارائه مدارکی اعلام کرد پزشکان قانونی تشخیص داده‌اند قاتل مبتلا به جنون است و نباید مجازات شود. وکیل مدافع سپس از قضات دیوان‌عالی کشور خواست بار دیگر پرونده تازه‌داماد را مورد بررسی قرار دهند.در بررسی‌های کارشناسان پزشکی قانونی، تشخیص داده شد که قاتل در زمان ارتکاب به جنایت دچار جنون بوده و در شرایط روانی مناسب قرار نداشته است. بنابراین تازه‌داماد صبح دیروز بار دیگر از زندان به شعبه چهارم دادگاه کیفری انتقال یافت.

قضات دادگاه – اصغر عبداللهی و محمود کیخواه – با بررسی مدارک پزشکی، متهم را مجنون شناختند و او را فقط به پرداخت دیه محکوم کردند. با توجه به اینکه عامل قتل توانایی مالی پرداخت دیه را ندارد، با درخواست اولیای دم (پدر و مادر مقتول) قضات دادگاه نسبت به پرداخت دیه از صندوق بیت‌المال موافقت کردند و دیه عروس جوان (مقتول) از طریق صندوق بیت‌المال به اولیای دم پرداخت خواهد شد.

منبع: روزنامه ایرانLeave a reply

Your email address will not be published.