صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دختر 17‌ساله، قربانی...
تیر
۴
۱۳۹۲
دختر ۱۷‌ساله، قربانی سوء‌ظن پدر
تیر ۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 aseman dayli newsعکس: آسمان دیلی نیوز

مردی که به دلیل سوء‌ظن به دختر نوجوانش او را به قتل رسانده‌ است، به زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.

  این مرد ۴۰‌ ساله که علی نام دارد متهم است دختر ۱۷‌ساله‌اش را به نام لاله یک سال قبل در منطقه اسلامشهر با ضربه چاقو به قتل رسانده‌ است. علی ساعاتی بعد از قتل خود را به ماموران کلانتری معرفی کرد و در حالی‌که وضعیت روحی بسیار بدی داشت، از آنان خواست به خانه‌اش بروند. ماموران پس از شنیدن حرف‌های علی به منزل او رفتند و جسد غرق در خون دختر نوجوان را پیدا کردند. آثار برجای مانده روی جسد نشان می‌داد این دختر با یک ضربه چاقو مجروح شده اما این ضربه آنقدر عمیق بوده که بلافاصله جان لاله را گرفته است.

ماموران بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات خود را از علی آغاز کردند. او در بازجویی‌ها گفت: «لاله دختر بزرگ من بود و خیلی دوستش داشتم تا اینکه مدتی قبل متوجه شدم با پسر جوانی رابطه دارد، البته اول همسایه‌ها این موضوع را به من گفتند. من که خیلی ناراحت شده بود مساله را با همسرم در میان گذاشتم، او به من گفت اینطور نیست و همسایه‌ها بی‌‌دلیل از این حرف‌ها می‌زنند. مدتی بعد خودم متوجه شدم دخترم با کسی رابطه دارد. او خیلی مشکوک رفتار می‌کرد و من می‌دانستم این کارش عاقبت خوبی ندارد. ضمن اینکه اگر در فامیل کسی می‌فهمید آبرویم می‌رفت. تصمیم گرفتم لاله را شوهر بدهم تا مساله هرچه زودتر حل شود اما وی قبول نکرد. هر پسری که به خواستگاری‌اش می‌آمد، جواب رد می‌داد.»

متهم به قتل ادامه داد: «لاله، دختر لجبازی شده ‌بود. سعی کردم رفت‌وآمدهایش را کنترل کنم. اجازه نمی‌دادم بی‌موقع از خانه بیرون برود و هرچه لازم داشت خودم تهیه می‌کردم. این کارم باعث شده‌ بود کمتر با آن جوان رابطه داشته‌ باشد تا اینکه روز حادثه گفت می‌خواهد بیرون برود. سر این موضوع با هم جرو بحث کردیم و من گفتم اجازه نمی‌دهم بروی. او خیلی لجبازی می‌کرد هرچه گفتم حق نداری از خانه بیرون بروی گوش نکرد من که خیلی عصبی شده ‌بودم سعی کردم با تهدید جلویش را بگیرم. به آشپزخانه رفتم و چاقویی برداشتم و گفتم اگر بروی تو را می‌زنم انگار آدم دیگری شده ‌بود اصلا نمی‌ترسید فریاد زد و من هم ضربه‌ای به او زدم ضربه‌ای که وارد کردم برای متوقف‌کردنش بود نه اینکه بخواهم بکشمش اما نمی‌دانم چه شد که چاقو به قلبش وارد شد و دخترم جانش را از دست داد.»

ماموران در ادامه تحقیقات مادر لاله را مورد بازجویی قرار دادند. او ضمن شکایت از شوهرش گفت: «من از روابط لاله خبر نداشتم فکر هم می‌کنم که شوهرم در مورد دخترمان اشتباه کرد همه چیز از حرف مردم شروع شد همسایه‌ها به شوهرم گفته‌ بودند لاله با کسی رابطه دارد با اینکه به همسرم توضیح دادم اشتباه می‌کند اما هرروز بیشتر از قبل برای دخترمان سختگیری و رفتارهای لاله را کنترل می‌کرد. چون لاله مدت طولانی با تلفن صحبت می‌کرد شوهرم ناراحت می‌شد و می‌گفت با پسری غریبه حرف می‌زند. روز حادثه سعی کردم جلوی او را بگیرم اما نتوانستم و ضربه‌ای به لاله زد که دخترم در جا جانش را از دست‌داد.»

پلیس در ادامه سعی کرد پسری را که پدر لاله مدعی بود با دخترش رابطه داشت شناسایی کند اما نتوانست، این در حالی بود که دوستان دختر نوجوان تایید کردند او مدتی با جوانی ملاقات می‌کرد اما این رابطه جدی نبود و بعد از مدتی قطع شد.

همچنین پزشکی قانونی نیز گزارش داد علت مرگ لاله پارگی عروق حیاتی نزدیک قلب بوده‌ است البته آثار جراحت و کبودی‌هایی نیز روی بدن لاله پیدا شد که نشان می‌داد این دختر مورد ضرب‌وجرح قرار گرفته‌است. پرونده بعد از پایان تحقیقات و بازسازی صحنه قتل با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده ‌شد.

پدر لاله که با وثیقه آزاد است و برای ارایه لایحه دفاعیه خود به دادگاه مراجعه کرده ‌بود، گفت: از اتقاقی که افتاده ‌است پشیمان هستم و اصلا نمی‌خواستم دخترم را بکشم اما شرایطی ایجاد شد که مجبور به این کار شدم. از وقتی دخترم کشته شده به شدت تحت فشار روحی هستم و نمی‌توانم آرامش داشته ‌باشم اما وقتی هم زنده ‌‌بود هیچ آرامشی نداشتم.»

بنا بر این گزارش هیات قضات شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران که مسوول رسیدگی به این پرونده هستند دستور تعیین وقت رسیدگی برای این پرونده را صادر کردند و علی به زودی محاکمه می‌شود.

منبع: http://goo.gl/i5nHpLeave a reply

Your email address will not be published.