صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  افشای جنایت آتشین پد...
تیر
۴
۱۳۹۲
افشای جنایت آتشین پدرخوانده
تیر ۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

ghanoon 33

عکس: قانون

پدر خوانده که سناریوی آتش زدن اموال سرقتی پسر معتادش را طراحی کرده بود، نمی دانست اقدام هولناکش جنایتی تلخ را رقم خواهد زد.

 عصر روز ۱۱ آذر سال گذشته وقوع یک فقره آتش سوزی در خیابان سبلان شمالی به کلانتری ۱۲۷ نارمک اعلام شد .پس از انجام عملیات اطفای حریق از سوی تیم آتش نشانی ، در تحقیقات اولیه مأموران متوجه شدند که بر اثر آتش سوزی سه نفر از جمله پسرِ مالک ساختمان دچار سوختگی شده اند که هماهنگی های لازم انجام و هر سه مصدوم توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند .

با انجام بررسی های کارشناسی از سوی تیم آتش نشانی ، آتش سوزی از نوع عمدی تشخیص داده شد که پرونده با موضوع “حریق عمدی” تشکیل و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۴ تهران ، پرونده برای انجام تحقیقات در اختیار تیم تجسس کلانتری ۱۲۷ نارمک قرار گرفت .

مأموران با حضور در بیمارستان به تحقیق از مصدومان آتش سوزی پرداختند . پسر مالکِ ساختمان به نام «محمد . الف» ۳۴ ساله تنها در سخنانِ کوتاهی که توانسته بود برای مأموران بیان کند ، به آنها گفته بود : “غروب بود ؛ به همراه دو نفر از دوستانم در زیر زمین نشسته بودم که یکی از دوستانم به نام داوود گفت : “بوی بنزین می آید! ” ؛ قصد داشتم تا از زیر زمین بیرون آمده و موضوع را بررسی کنم که ناگهان اتاق منفجر شد و همه جا آتش گرفت ” .

با توجه به تحقیقات اولیه ، مأموران به تحقیق از مالک ساختمان به نام «محسن . م» ۷۶ ساله پرداخته و او در اظهاراتش بیان کرد: «من خواب بودم و با صدای داد و بیداد بیرون آمدم که متوجه شدم آتش سوزی اتفاق افتاده است». در شرایطی که رسیدگی به پرونده در دستور کار مأموران تجسس کلانتری ۱۲۷ نارمک قرار داشت ، از سوی بیمارستان به کلانتری اعلام شد که «محمد . الف» بر اثر شدت جراحت های ناشی از آتش سوزی فوت کرده است . با توجه به اعلام نظریه کارشناسی آتش‌نشانی در خصوص «عمدی بودن آتش سوزی» و اعلام نظریه تیم پزشکی در خصوص«مرگ بر اثر شدت جراحت ناشی از سوختگی»، پرونده با موضوع «فوت مشکوک» تشکیل و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای ادامه رسیدگی و انجام تحقیقات تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان به تحقیقات میدانی از محل آتش سوزی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که محمد اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه داشته و به همین علت ، همسرش حدود دو سال پیش از وی جدا شده است .

در ادامه تحقیقات مشخص شد زیرزمین منزل آنها از سوی محمد به مکانی برای تردد افراد معتاد و مصرف موادمخدر تبدیل شده بود. مادر محمد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پسرم بیکار بود و به موادمخدر شیشه اعتیاد داشت . او افراد ناباب و خلافکار را به خانه می‌آورد و با آنها در زیر زمین مواد مصرف می‌کرد و همین موضوع باعث اعتراض همسایگان و خانواده شده بود اما او به هیچ عنوان به این اعتراضات توجه نداشت .

کارآگاهان اداره دهم در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که “محسن . ب” ، در حقیقت پدر واقعی محمد نبوده و در حدود ۱۵ سال پیش ، پس از فوت همسر سابقش با مادرِ محمد ازدواج کرده و برابر اظهارات مادر محمد و همسایگان از هیچ‌گونه تلاشی برای نگهداری از محمد و خواهرش کوتاهی نکرده و حتی پس از متارکه محمد از همسرش ، نگهداری و سرپرستی از پسرخردسال محمد را نیز به عهده گرفته و هیچگونه سابقه دستگیری یا درگیری در محل سکونت ندارد و در حال حاضر نیز در دوران بازنشستگی به سر می برد .

با توجه به اطلاعات جدید به دست آمده در مسیر تحقیقات و اظهارات محمد به مأموران کلانتری که پیش از مرگ ، ناپدرش اش را عامل آتش سوزی معرفی کرده بود و همچنین تناقضات به دست آمده در اظهارات محسن.ب، کارآگاهان به تحقیق از وی پرداخته اما او کماکان منکر هرگونه آتش سوزی عمدی بود تا این‌که دیروز لب به اعتراف گشوده و با اعتراف به ریختن بنزین به داخل زیرزمین از طریق هواکش ، عنوان داشت : “من قصد آتش‌زدن ساختمان را نداشتم و حتی کبریت را هم روشن نکردم بلکه تنها قصد ترساندن محمد و دوستانش را داشتم تا دیگر برای مصرف مواد به خانه من نیایند ” .

“محسن . ب” در ادامه اعترافات خود به کارآگاهان گفت : پس از فوت همسر اولم ، حدود ۱۵ سال پیش با مادرِ محمد ازدواج کرده و از دو فرزندش همانند فرزندانم نگهداری و آنها را بزرگ کردم . روز حادثه من به همراه نوه ام در منزل خواب بودم . وقتی بیدار شدم ، وارد حیاط شده و متوجه شدم که محمد به همراه دوستانش در داخل زیر زمین در حال مصرف مواد هستند . محمد همیشه در داخل حیاط بنزین نگه می داشت ؛ بنزین را از گوشه حیاط برداشته و از طریق هواکش به داخل زیر زمین ریختم که ناگهان زیر زمین آتش گرفت . من کبریت را روشن نکردم ولی چون در داخل زیرزمین پیک نیک روشن بود و محمد و دوستانش در آنجا مواد مصرف می کردند ، به یک‌باره زیرزمین آتش گرفت .

محسن در ادامه اعترافات خود به کارآگاهان گفت: من قصد کشتن کسی را نداشتم ولی چون زیرزمین خانه ام به محل تردد افراد معتاد و مصرف موادمخدر تبدیل شده بود ، به قصد آتش زدن اموال دزدی که دوستان محمد در زیرزمین خانه ام نگهداری می‌کردند و همچنین ترساندن محمد و دوستانش اقدام به ریختن بنزین کردم که یکباره همه جا آتش گرفت .

منبع: http://goo.gl/aCDI1Leave a reply

Your email address will not be published.