صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  کارتن خوابی کودکان ر...
آذر
۱۶
۱۳۹۵
کارتن خوابی کودکان را به ۱۲۳ اطلاع دهید
آذر ۱۶ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
,
street-children-480-3
image_pdfimage_print

حبیب اله مسعودی فرید روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در بازدیدهای شبانه از منطقه آزادگان و کوره پزخانه های تهران بین معتادان، کارتن خواب ها و بی خانمان ها، ۶ کودک و ۱۲ زن شناسایی شد که پس از مذاکرات لازم آنان را به یک مرکز نگهداری واقع در بزرگراه شهیدمحلاتی منتقل کردیم.
وی اضافه کرد: براساس آخرین گزارش ها، در این مرکز نگهداری هم اکنون حدود ۳۵ زن و ۱۲ کودک کمتر از ۱۲ سال اسکان دارند و خدمات درمانی، سلامت روان و مددکاری و حقوقی و همچنین خدمات حرفه آموزی به آنان ارائه می شود.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: هم اکنون به کارشناسان و مدیران مربوطه بهزیستی اعلام شده که با توجه به سرمای هوا، حتما دوباره این موضوع را پیگیری کنند و با همکاری سازمان های مختلف، کودکانی را که شب بیرون خانه بسر می برند، شناسایی کرده و آنان را در مراکز نگهداری، اقامت دهند.
وی با تاکید به اینکه بهزیستی به کودکان کارتن خواب و زنان بی خانمان همراه کودک، خدمات ارائه می کند، گفت: اگر کودکان تنها باشند، آنان را به مراکز نگهدای کودکان کار و خیابان منتقل می کنیم و اگر همراه با مادرشان باشند به مرکز کودک و مادر (واقع در بزرگراه شهید محلاتی) منتقل می شوند.
به گفته معاون اموراجتماعی سازمان بهزیستی کشور، تقریبا کودک کارتن خواب، تنها نیست و طی چند ماه اخیر فقط سه کودک با این وضعیت در تهران شناسایی شد.
مسعودی فرید با اشاره به جمع آوری و ساماندهی دو هزار و ۴۰۰ کودک کار و خیابان طی ماه های اخیر گفت: از بین این تعداد کودک، فقط حدود ۸۰ کودک بودند که سرپرست موثر نداشتند. اگر کودک بی خانمان مشاهده کردند می توانند با ۱۲۳ تماس بگیرند.
وی یادآور شد: چون آسیب های کودکان در حوزه کاری بهزیستی قرار می گیرد از حدود دو سال پیش به ساماندهی زنان کارتن خواب همراه کودک به ویژه در تهران ، پرداختیم.

منبع: ایرناLeave a reply

Your email address will not be published.