صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تجمع بومیان استرالیا...
آذر
۸
۱۳۹۵
تجمع بومیان استرالیایی مقابل پارلمان در اعتراض به خشونت‌های خانگی
آذر ۸ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, ,
parliament_house_canberra_dusk_panorama
image_pdfimage_print

ده ها تن از بومیان استرالیایی با طی مسیر ۲۹۰۰ کیلومتری از قلمروی شمالی استرالیا امروز (دوشنبه) در مقابل ساختمان پارلمان این کشور تجمع کرده تا اعتراض خود را نسبت به خشونت‌های خانگی به گوش سیاستمداران برسانند.

به گزارش ایسنا، ده ها تن از بومیان “ریراتجینگو” استرالیا در مقابل در اصلی پارلمان این کشور تجمع کرد و خواستار اقدام فوری دولت برای مقابله با خشونت‌های خانگی شدند.

باکامومو ماریکا، ریش سفید این بومیان گفت: ما شاهد افزایش نرخ خشونت در جوامع بومی در استرالیا هستیم و این روند باید متوقف شود. ما از تمامی رهبران سیاسی و تجاری می‌خواهیم تا با این روند مقابله کنند.

مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا در جریان حضور در پارلمان این کشور به خشونت علیه زنان به عنوان یک مساله ملی اشاره کرد و خواستار واکنش سریع تمام جامعه استرالیا به این مساله شد.

براساس گزارش خبرگزاری آسوسیتدپرس، وی گفت: حضور این بومیان با لباس های محلی نشان دهنده اقدامی موثر برای مقابله با خشونت های خانگی به ویژه علیه زنان است. این رقص محلی بومیان در برابر پارلمان قوی تر از صحبت های من در پارلمان است. زنان بومی در استرالیا ۳۴ بار بیشتر از زنان استرالیایی خشونت را تجربه می کنند. زنان بومی ۳۰ بار بیشتر از زنان استرالیایی به دلیل خشونت های خانگی در بیمارستان بستری می شوند. ما باید اقدامی موثر انجام دهیم.

منبع: ایسناLeave a reply

Your email address will not be published.