صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  اعطای حق عائله‌مندی ...
تیر
۳
۱۳۹۲
اعطای حق عائله‌مندی و اولویت استخدام برای زنان سرپرست خانوار
تیر ۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

jamejamonline00

  عکس: جام جم آنلاین

مرکز امور زنان و خانواده در حوزه یارانه زنان بدسرپرست نیز اقداماتی انجام داده است چرا که به این دسته از زنان یارانه پرداخت نمی‌شد و شوهران برخی از این زنان معتاد بودند و یارانه دریافتی خانواده را خرج اعتیادشان می‌کردند، بنابراین با توجه به این شرایط،  معاونت حقوقی ریاست جمهوری و ستاد هدفمندی یارانه‌ها جلسه‌ای برگزار و این مسئله را حل کرده است.

 رییس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری به مکاتبات مرکز امور زنان با سازمان‌های مربوط به زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: برای اینکه این دسته از زنان بتوانند حق اولاد بگیرند علاوه بر آن بند ۴ ماده ۶۸ قانون خدمات کشوری را اصلاح کردیم. بدین ترتیب زنان سرپرست خانوار در ادارات در اولویت استخدام قرار گرفته‌اند، همچنین زنان سرپرست خانوار کارمند می‌توانند تغییر وضعیت دهند و ساعت کاری آنان از ۴۴ ساعت به ۳۶ ساعت کاهش یابد.

مریم مجتهدزاده افزود: زنان سرپرست خانوار به علت مسئولیت مضاعفی که دارند در اسناد ماده ۲۳۰ برنامه پنجم توسعه مورد توجه قرارگرفته و در این ماده ساماندهی وضعیت و اشتغال آنان و زنان بدسرپرست گنجانده شده است.

 اولویت زنان سرپرست خانوار برا ی دورکاری

وی اضافه کرد: زنان سرپرست خانوار برا ی دورکاری در اولویت قرار گرفته و آنانی که فرزندانشان در مقطع دبستان تحصیل می‌کنند، پنج‌شنبه‌ها تعطیل شده‌اند علاوه بر آن لایحه‌ای به کمیسیون لوایح دولت ارائه کرده‌ایم تا کارفرمایانی که زنان سرپرست خانوار را جذب می‌کنند از معافیت مالیاتی و بیمه‌ای برخوردار شوند.

رییس مرکز امور زنان و خانواده در پاسخ به این پرسش ایسنا که تصویب این قوانین چقدر ضمانت اجرایی دارد، تاکید کرد: همه مصوبات مانند اعطای حق عائله‌مندی و در اولویت قرار گرفتن برای دورکاری اجرا شده است البته اجرای مصوبات به عهده مجریان قانون است و ما می‌توانیم وضعیت اجرای مصوبات را از طریق مشاوران امور بانوان در تمام دستگاه‌ها پیگیری کنیم و در صورت بی توجهی نهادی نسبت به اجرایی کردن مصوبات با دستگاه مربوطه مکاتباتی انجام دهیم.

منبع: http://goo.gl/kBIRwLeave a reply

Your email address will not be published.