صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  کلاهبرداری با ترفند ...
تیر
۳
۱۳۹۲
کلاهبرداری با ترفند وعده ازدواج
تیر ۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

41898_621

  برای خرید سکه طلا به بازار رفته بودم، با مردی آشنا شدم که مدعی بود پیش از این پلیس سازمان ملل در ترکیه و کانادا بوده و در زمینه انتقال افراد برای اقامت و کار در کشورهای اروپایی و آمریکا فعالیت دارد و می تواند زمینه سرمایه گذاری در این کشورها را نیز برای افراد مهیا کند. وی اضافه کرد: این مرد در گفت و گو با من وقتی متوجه شد از شوهرم جدا شده ام و دخترم قصد دارد برای ادامه زندگی و تحصیل به کانادا سفر کند، به من اطمینان داد که می تواند با دریافت مبلغی مقدمات سفر فرزندم را فراهم کند. در همین رابطه چند بار دیگر با او ملاقات کردم و کپی مدارک تحصیلی و گذرنامه دخترم را به او دادم و ۳۵ هزار دلار نیز به حسابش واریز کردم.

مرد شیاد خواستگار حیله گر بود

شاکی یادآور شد: مدتی بعد این مرد با ابراز علاقه مندی به من خواست با او ازدواج کنم و سه نفری به کانادا برویم و پول های مرا در آنجا سرمایه گذاری کند.

فرار مرموز متهم

شاکی تصریح کرد: به خواسته های مرد شیاد عمل کردم و۲۰۰ سکه طلا، ۵۰ هزار دلار، سه سرویس طلا و کارت اعتباری بانکی ام را که سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پول در آن بود به وی دادم. سپس پنج دستگاه آپارتمان در کرج را که برادرم پول آنها را از آمریکا فرستاده بود، فروختم. قرار بود این فرد با ما تماس بگیرد و بلیت های سفرمان را بدهد که ناپدید شد و جستجویمان برای پیدا کردن او بی نتیجه بود.

متهم فراری سابقه دار بود

با شروع تحقیقات در مرکز پلیس تهران و چهره نگاری رایانه ای از متهم فراری، تحقیقات برای دستگیری او ادامه پیدا کرد تا این که ماموران، اطلاعاتی به دست آوردند که نشان می داد متهم فراری یک مجرم سابقه دار است که پیش از این به شیوه ای مشابه از مردم کلاهبرداری کرده و تحت تعقیب چند مرکز پلیس بوده است.

با جمع بندی این اطلاعات، پرونده برای تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره اطلاعات قرار گرفت و روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد.

ده ها شکایت دیگر از متهم فراری

در حالی که تحقیقات پلیس اطلاعات برای دستگیری متهم ادامه داشت، ده ها زن و دختر جوان دیگر هم با حضور در این مرکز از مرد شیادی به اتهام کلاهبرداری چند صد میلیونی شکایت کردند.

در تحقیق از شاکیان معلوم شد آنها نیز قصد اقامت و کار در کشور های اروپایی و آمریکا را داشته اند که با یک مرد شیاد آشنا شده ودر دام او گرفتار شده اند.

در ادامه مشخص شد، مرد شیاد مالباختگان را در صرافی، مراکز خرید و کافی شاپ ها شناسایی کرده و با طرح دوستی با زنان ـ شاکیان پرونده ها ـ آنها را فریب داده و از آنها صد ها میلیون تومان کلاهبرداری کرده و متواری شده است.

بازگشت مخفیانه متهم به کشور

با جمع بندی اطلاعات مشخص شد، تصاویر رایانه ای مرد کلاهبردار با همان مردی که پلیس در تعقیبش است مطابقت دارد. بنابراین با زیر نظر گرفتن پاتوق های احتمالی متهم، مشخص شد وی در خارج از کشور پنهان شده و قرار است بار دیگر به کشور بازگردد.

ماموران اطلاعات، به جستجو برای دستگیری متهم ادامه دادند تا این که چند روز پیش اطلاعاتی به دست آوردند که نشان می داد کلاهبردار شیاد به طور غیرقانونی وارد کشور شده و قصد دارد با همسرش در یکی از محله های تهران ملاقات کند.

دستگیری متهم

در این مرحله ماموران اطلاعات با هماهنگی قضایی وارد مخفیگاه متهم شدند و او را پیش از آن که فرصتی برای فرار پیدا کند، دستگیر کردند.

در حالی که تحقیقات از متهم شروع شده و او با اظهارات ضد و نقیض سعی می کرد خود را بی گناه معرفی کند، شاکیان پرونده در مواجهه حضوری با متهم، او را به عنوان همان مردی معرفی کردند که به بهانه مهاجرت و سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و آمریکایی فریبشان داده و از هرکدامشان میلیونی پول گرفته است.

بنابراین گزارش، متهم با قرار قانونی روانه زندان شد. تحقیقات تکمیلی از او برای مشخص شدن دیگر جرایمش ادامه دارد.

 منبع: http://goo.gl/hwi27Leave a reply

Your email address will not be published.