صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دومین جنایت مرد همسر...
آبان
۱۲
۱۳۹۵
دومین جنایت مرد همسرکش
آبان ۱۲ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, , , ,
15843
image_pdfimage_print

مرد میانسال که پس از قتل همسرش و در یک قدمی چوبه دار از سوی اولیای دم بخشیده شده بود، به دنبال آزادی از زندان، زن جوان دیگری را کشت.این جنایتکار صبح دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری به ریاست قاضی قربانزاده محاکمه شد. وی در آخرین دفاع با اعتراف به قتل گفت: ««پریا» (مقتول) مدتی پس از آشنایی‌مان، از من پول زور و باج می‌خواست که برای رهایی از مزاحمت‌هایش به ناچار او را کشتم!»

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران» رسیدگی به این پرونده از هجدهم اردیبهشت سال ۹۳، همزمان با کشف سر و قسمتی از بدن زن جوانی در راهروی آپارتمانی واقع در شهرری آغاز شد.
زن همسایه که پلیس را باخبر کرده بود با صدایی لرزان به مأموران گفت: «چند دقیقه قبل در راهروی ساختمان با پتویی روبه‌رو شدم. وقتی آن را کنار زدم در کمال ناباوری با سر یک زن و بخشی از بدنش روبه‌رو شدم. همان موقع با سر و صدا همسایه‌ها را خبر کردم!
بدین‌ترتیب مأموران‌ با ورود به آپارتمانی که رد خون از آن جاری بود، بخش‌های دیگر بدن این زن را در حمام یافتند. بعد هم احمد – ۵۲ ساله – دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت.عامل جنایت به کارآگاهان گفت: «مسافرکش خیابانی هستم. چند وقت قبل با «پریا» – قربانی – در خیابان آشنا شدم.رابطه ما ادامه داشت تا اینکه متوجه شدم او به بهانه‌های مختلف سرکیسه‌ام می‌کند. بنابراین وقتی دیدم همچنان به باج‌خواهی‌هایش ادامه می‌دهد او را به خانه‌ام کشانده و با چاقو به جانش افتادم. بعد هم جسدش را با قندشکن تکه تکه کرده و زمانی که سر و دست‌هایش را داخل کیسه پلاستیک مشکی و لابه‌لای پتو گذاشته بودم تا بیرون از خانه بروم ناگهان زن همسایه متوجه موضوع شد و لو رفتم.»
بدین‌ترتیب متهم پس از اقرار به قتل و بازسازی صحنه جنایت راهی زندان شد.
صبح دیروز نیز او از زندان به دادگاه منتقل شد و تحت محاکمه قرار گرفت.
در ابتدای جلسه دادگاه، مادر مقتول از قضات دادگاه برای قاتل دخترش قصاص خواست. سپس وکیل پدر مقتول، که خارج از کشور زندگی می‌کند از قاضی دادگاه به نیابت از موکلش، خواستار قصاص عامل جنایت شد.
در ادامه جلسه، متهم به دفاع از خود پرداخت و گفت: «حدود ۴ ماهی بود که با «پریا» آشنا شده بودم اما مدتی بعد اختلاف‌هایمان شروع شد. ضمن اینکه او به بهانه‌های مختلف از من پول می‌گرفت. بارها به او گفته بودم از نظر مالی شرایط خوبی ندارم اما او گوش نمی‌کرد.
به همین خاطر روز حادثه وقتی باز هم برای دریافت پول و باج‌خواهی به خانه‌ام آمده بود کاسه صبرم لبریز شد و او را کشتم. همین موقع قاضی خطاب به عامل جنایت گفت: «در بررسی سوابق قبلی شما متوجه شدیم چند سال قبل نیز همسرتان را کشته‌اید، اما با رضایت اولیای دم و پس از تحمل چند سال زندان آزاد شده‌اید، پس چرا دوباره مرتکب جنایت شدید؟»متهم در پاسخ گفت: بله، متأسفانه همسرم را هم کشته بودم، ولی خانواده‌اش مرا بخشیدند، اما فکر نمی‌کردم دستم دوباره به خون انسان دیگری آلوده شود.
وکیل متهم نیز در دفاع از احمد گفت: موکلم دارای شرایط عادی نیست و سلامت روانی ندارد، با توجه به سابقه کیفری که داشته به نظر می‌رسد موکل من در زمان حادثه از نظر روحی و روانی شرایط عادی نداشته است.
قاضی قربانزاده گفت: سلامت روانی وی از سوی پزشکی قانونی به اثبات رسیده و نمی‌توان با طرح این موضوع اتهام سنگین متهم را رد کرد. پس از آخرین دفاعیات متهم، قاضی باقر قربانزاده و هیأت قضایی برای صدور رأی وارد شور شدند که قرار است بزودی رأی آنها صادر شود.

منبع: روزنامه ایران – معصومه مراد پور



Leave a reply

Your email address will not be published.