صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بررسی قوانین موجود د...
آبان
۶
۱۳۹۵
بررسی قوانین موجود در رفع خشونت خانگی در استانداری تهران
آبان ۶ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, ,
photo:  R_Tavani/bigstockphoto.com
image_pdfimage_print
photo:  R_Tavani/bigstockphoto.com
نشست جلب حمایت نمایندگان مجلس در رفع خشونت خانگی با محوریت بررسی وضعیت فعلی خشونت در جامعه و قوانین موجود در این زمینه و ارایه راهکارهایی برای کاهش آن برگزار شد.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در این نشست با بیان اینکه برای جلوگیری از خشونت خانگی باید به سمت اقدامات پیشگیرانه در ابعاد سیاسی، برنامه ریزی و قانونگذاری حرکت کنیم گفت: سرمایه گذاری برای رفع آسیب ها در شرایطی که برای اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده برنامه ریزی نشده است، نتایجی به دنبال ندارد.
وی با تاکید برتوجه به پیشگیری نرم در اقدامات تصریح کرد: افراد باید به سطح بالایی از خودآگاهی، قدرت، اعتماد به نفس و مهارت های شخصی و فکری دست یابند تا قبل از به کار آمدن قوانین، خودشان مانع اعمال خشونت به خود شوند.
جلسه ترویج و جلب حمایت نمایندگان مجلس در جهت رفع خشونت خانگی با ارایه راهکارهای قانونی به همت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران ،با همکاری انجمن سلامت خانواده ایران و با حضور فهیمه فرهمند پور مشاور امور زنان و خانواده وزارت کشور، ثریا شارقی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران، سیاوش شهریور مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از صاحبنظران و اساتید حوزه اجتماعی در استانداری تهران برگزار شد.
منبع: مهرخانه


Leave a reply

Your email address will not be published.