صفحه اصلی  »  خشونت خانگی و اجتماع  »  حمایت شرکت ودافون ا...
خرداد
۳۰
۱۳۹۲
حمایت شرکت ودافون از زنان تحت خشونت با راه اندازی سرویس جدید زنان – موبایل
خرداد ۳۰ ۱۳۹۲
خشونت خانگی و اجتماع
۰

image_pdfimage_print

 ff

خانه امن: ودافون با راه اندازی “زنان- موبایل  Women m”، خط رایگان ۷۲۷ ، به زنان قدرت داده و از آنها حمایت می کند.

این شماره، خط موبایل ودافون برای “برنامه خوب” است که دیروز در “تانوا پلازا” توسط “مادام نژت شمیم”، نماینده رسمی سازمان The Goodwill برای زنان فیجی، راه اندازی شد. “زنان – موبایل” یک برنامه مشترک با وزارت زنان، سازمان خیریه اجتماعی و مبارزه با فقر و سازمان ودافون ATH فیجی است.

“زنان – موبایل ” یکی از برنامه های غیر انتفاعی ودافون ATH فیجی است که انتظار می رود سودش نه تنها شامل عموم مردم بلکه برای جوامع آسیب پذیر، دورافتاده و فقیر سودمند باشد. هدف این سیستم پیام کوتاه موبایل بالا بردن سطح آگاهی و تبادل اطلاعات در خصوص حقوق و راه حل های موجود برای قربانیان خشونت خانگی و کودکان است.

از طریق تکنولوژی موبایل روزانه می توان با هزینه ای نا چیز، به جمعیت بیشتری (با ۹۵ درصد قدرت نفوذ) دسترسی پیدا کرد. این روزها تقریباً همه می دانند که چگونه از موبایل استفاده کنند. موبایل در واقع وسیله ای است که توسط آن می توان به طور تدریجی تغییرات رفتاری را القاء و راه حل هایی برای مبارزه با خشونت علیه زنان و کودکان ارائه داد.

“زنان – موبایل” در نتیجه گزارشات بی شمار و موارد گزارش نشده تجاوز، خشونت های جنسی، خشونت خانگی و آزار و اذیت کودکان بوجود آمده است. در فیجی مشکلات مربوط به زنان و کودکان رو به افزایش است و “زنان- موبایل” بدنبال حل این مشکلات از طریق استفاده از تکنولوژی موبایل است.

“زنان – موبایل” بدنبال این است که از طریق موبایل اطلاعاتی راجع به مسائل مهم مربوط به زنان و کودکان را بصورت پیام کوتاه برای مردم بفرستد. این اطلاعات شامل چگونگی قدرتمند شدن زنان، ظرفیت سازی، آگاهی از حقوق و مسئولیت ها، حفاظت از زنان و کودکان و همچنین آگاهی رسانی در مورد مسائل ساده ای مانند تجاوز، خشونت های جنسی و غیره هستند.

زمانی که به شخصی چه زن، چه مرد و یا کودک تجاوز می شود و یا قربانی خشونت و آزار و اذیت های جنسی می شود چه باید کرد؟

این سؤالات توسط مشاوران، وکلا و متخصصان به صورت توصیه و اطلاعاتی مختصر و مفید  از طریق موبایل پاسخ داده می شوند.

ما بر این مسئله واقفیم که زنان باعث انسجام ساختار های اجتماعی هستند و چنانچه این ساختار ها از بین بروند، مسائل اجتماعی دیگری ممکن است بوجود آیند که برای جوامع ما سنگین تمام می شود. هزینه تجاوز، آزار و اذیت های جنسی، خشونت علیه زنان و کودکان و غیره با عذاب، آسیب های روحی-روانی، و احساسی بسیاری که باعث ایجاد تنش و نگرانی خانواده ها و جوامع ما می شوند همراه است. بدلیل آمار بالا و روزافزون خشونت، آزارو اذیت های جنسی و تجاوز است که  ودافون ATH فیجی جهت مبارزه با این مسئله همه گیر با  وزارت زنان، سازمان خیریه اجتماعی و مبارزه با فقر متفقاً روی این برنامه همکاری می کنند. این آمار و ارقام هشدار دهنده، باعث بوجود آوردن مسائل اجتماعی بزرگی می شوند. ما می دانیم که بسیاری از جوامع روی زنان و کودکان تعصب دارند بنابراین اگر مصمم با این مسئله که مانع رشد جوامع ما شده است مبارزه کنیم می توانیم منتظر یک تغییر اجتماعی عظیم و احترامی بیشتر به زنان و کودکان فیجی باشیم.

عنوان جشن روز زنان بین الملل سال ۲۰۱۳ “یک وعده یک تعهد است زمان آن رسیده که جهت خاتمه دادن به خشونت علیه زنان و کودکانمان بپا خیزیم” است و لازم به ذکر است که ما به این هدف نخواهیم رسید مگر اینکه از جانب تمام سطوح اجتماعی، دولت، اجتماعات، افراد، پلیس و حامیان حمایت شویم.

مترجم: مهتاب صمیمی

منبع: http://goo.gl/I8UucLeave a reply

Your email address will not be published.