صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  پلیس نیجریه با خشون...
خرداد
۲۹
۱۳۹۲
پلیس نیجریه با خشونت خانگی مبارزه می کند
خرداد ۲۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰

image_pdfimage_print

Secretary-General Ban Ki-moon visits MAITAMA GENERAL HOSPITAL, ABUJA MUNICIPAL COUNCIL.

عکس: UN Photo/Eskinder Debebe

خانه امن: نیروی پلیس نیجریه روز پنجشنبه اعلام کرد که درحال آموزش افراد متخصص برای حفاظت زنان و کودکان در برابر خشونت خانگی به عنوان یک روند نگران کننده در این کشور، است.
محمد ابوبکر، بازرس کل پلیس نیجریه ، درکنفرانس بین المللی که به وسیله حامیان مبارزه با خشونت خانگی علیه زنان و کودکان برگزار شده بود، هنگام ارائه مقاله ای در رابطه با بررسی و پیگردهای قانونی خشونت، اذعان کرد:
ما هر کاری که از دستمان بر آید انجام می دهیم تا از امنیت زنان و کودکان و رعایت حقوقشان در یک سیستم دموکراتیک اطمینان حاصل کنیم.
“آی جی پی” که توسط معاون بازرس کل پلیس، “مارول آکپویبو” معرفی شد، خاطر نشان کرد که همکاری فعال میان پلیس، دادگاه ها و دیگر شرکا می تواند تاثیر زیادی بر مبارزه موفقیت آمیز علیه خشونت خانگی بگذارد.
از سوی دیگر بالاترین مقام دیوان عالی نیجریه، آلوما مختار نیز هنگام سخنرانی می گوید که یکی از بزرگترین چالش های مبارزه علیه خشونت خانگی، نگرشی است که بیشتر اوقات از جهل برآمده است. او می گوید: زمان آن رسیده است که جامعه دوباره به جهت گیری جدیدی برای درک خشونت مبتنی برجنسیت و خشونت علیه کودکان و اثرات زیان بار آن بر جامعه، گرایش پیدا کند.
یکی دیگر از شرکت کنندگان در این مراسم، پروفسور “آدیامی آددخان” از دپارتمان حقوق عمومی دانشگاه لاگوس گفت: این تهدید را نه صرفا با مجازات کردن مجرمان، بلکه با مشاوره با آنها می توان کنترل و متوقف کرد.
او افزود: مدت زیادی است که با خشونت خانگی به عنوان یک مشکل خانوادگی برخورد می شود و زنان و کودکان در سکوت رنج می برند. اما دیگر زمان آن رسیده که واقعا مردم آن را به عنوان یک مشکل بزرگ بشناسند و نسبت به آن واکنش مناسبی از خود نشان دهند.

  مترجم: سعیده امین

منبع: http://goo.gl/GP5vKLeave a reply

Your email address will not be published.