صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  فكر میكردم باجناقم ب...
شهریور
۲۳
۱۳۹۵
فکر میکردم باجناقم با همسرم ارتباط دارد، کشتمش
شهریور ۲۳ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
,
635641683425024824
image_pdfimage_print

مردی که باجناقش را با شک ارتباط او با همسرش به رگبار بسته بود با حکم قضات دادگاه کیفری استان تهران به قصاص نفس محکوم شد.

١٠ بهمن ٩٣ کشف بقایای جسد مردی ٣۵ ساله در زمین‌های کشاورزی جنوب تهران، ماموران پلیس را به محل کشاند. تحقیقات نشان میداد که مقتول چندی پیش با اصابت گلوله‌های کلاشینکف به قتل رسیده و جسدش پس از دفن، توسط حیوانات وحشی از خاک بیرون کشیده شده است. همزمان هویت مقتول نیز کشف شد و تحقیقات از خانواده او به جریان افتاد. آنها مدعی شدند که باجناق ٢٢ ساله پدرشان چندی پیش با او درگیر شده و آنها را به قتل تهدید کرده است. با کسب این سرنخ، دستگیری متهم به جریان افتاد و او که همزمان با روز قتل از محل سکونتش متواری شده بود، پس از مدتی بازداشت شد. مرد جوان در همان بازجویی‌های ابتدایی به قتل اعتراف کرد و گفت: «مدتی قبل از حادثه شک کرده بودم که باجناقم با همسرم ارتباط دارد. وقتی از این بابت مطمئن شدم، به غرب کشور سفر کردم و کلاشینکف خریدم. روز حادثه، مقتول را به بهانه پیدا کردن زیرخاکی به بیابان‌های اطراف حسن‌آباد کشاندم و آنجا با اسلحه به رگبار بستم. وقتی کشته شد، جسدش را همانجا دفن کردم و متواری شدم.»

با ثبت اعتراف متهم، پرونده برای صدور حکم در اختیار شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده قرار گرفت اما از آنجا که متهم خود را به جنون زده بود، دستور انتقال او به پزشکی قانونی صادر شد. متهم در کمیسیونی پنج‌نفره تحت معاینه قرار گرفت تا با تایید سلامت روانی‌اش، مشخص شود که برای فرار از مجازات خود را به جنون زده است. به این ترتیب، جلسه دادگاه برگزار شد و اولیای دم خواستار قصاص متهم شدند. آنها گفتند: «پدرمان بی‌گناه بود و متهم او را کشت. ما درخواست قصاص او را داریم.»

در ادامه متهم پشت جایگاه ایستاد و با بی‌گناه خواندن مقتول، گفت: « فکر می‌کردم باجناقم با همسرم ارتباط دارد. یک بار همسرم را تعقیب کردم و دیدم که به خانه او رفت. همین باعث شد که شکم به یقین تبدیل شود و نقشه قتل باجناقم را بکشم. چند روز قبل از حادثه به غرب کشور رفتم و کلاشینکف خریدم. روز حادثه اما نمی‌دانستم که سلاح روی رگبار است. وقتی انگشتم را روی ماشه گذاشتم، ناگهان چندین گلوله شلیک شد. می‌دانم که باجناقم بی‌گناه بود برای همین تقاضای بخشش ندارم. من هرگز به خاطر کشتن یک آدم بی‌گناه خودم را نمی‌بخشم و خواستار مجازات خودم هستم.» در پایان دادگاه، قضات وارد شور شدند و متهم را به جرم قتل عمد به قصاص نفس محکوم کردند.

منبع: روزنامه اعتمادLeave a reply

Your email address will not be published.