صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  نمی‌خواستم برادرم را...
شهریور
۱۶
۱۳۹۵
نمی‌خواستم برادرم را آتش بزنم
شهریور ۱۶ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
,
اتش-نشانی
image_pdfimage_print

ساعت ۶ بعدازظهر روز نوزدهم مردادماه خبرآتش‌سوزی یک خانه مسکونی در خیابان امام خمینی شهرک آزادی از طریق مرکز پیام فوریت‌های پلیسی ١١٠ به ماموران کلانتری ١۵٠ تهرانسر اعلام شد.

لحظاتی بعد تیمی از ماموران انتظامی و آتش‌نشانی در محل حادثه حاضر شدند و پس از مهار آتش، دو مردی را دیدند که در آتش‌سوزی سوخته بودند. یکی از مردان به نام فرهاد ٣۵ ساله که بدنش به‌شدت سوخته بود به ماموران گفت: «حامد برادرم از قبل با من اختلاف داشت. یک روز با ماشین پرشیا به اینجا آمد و مقدار زیادی بنزین در راهرو ریخت و ما را آتش زد. در این حادثه برادر دیگرم فربد هم دچار سوختگی شد.»

ماموران بعد از صحبت کردن با فربد و فرهاد آنها را به بیمارستان شهید مطهری منتقل کردند.پلیس در بررسی از محل حادثه تعدادی دارو، کارتن و گونی کشف کرد. همچنین یکی از افرادی که آنجا حضور داشت به ماموران گفت: «اینجا یک خانه اجاره‌ای است. این سه برادر خانه را اجاره کرده بودند و در آن داروهای چاقی تولید می‌کردند و می‌فروختند.»

تا اینکه سرانجام فرهاد سوم شهریورماه به علت شدت جراحت‌هایش در بیمارستان جان باخت و پرونده این حادثه مرگبار به دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد.

پلیس روز دوشنبه حامد را دستگیر کرد و او روز سه‌شنبه در دادسرای امور جنایی تهران حاضر شد. حامد ٣۵ ساله در اظهاراتش منکر آتش زدن خانه و برادرش شد و به قاضی ایلخانی؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت گفت: «روز حادثه، برای امحای پوکه‌های ژلاتینی دارو به آنجا رفتم، فرهاد و فربد هم آنجا بودند. من مقداری بنزین روی پوکه‌های روی زمین ریختم و با فندک آنجا را آتش زدم، آتش به حدی نبود که برادرانم آتش بگیرند، حدود دو دقیقه پس از آتش زدن پوکه‌ها از آنجا رفتم و بعد با فربد تماس گرفتم، او گفت که چیزی نشده و کمی دست و پای او و فرهاد دچار سوختگی شده است؛ من اصلا آتش گرفتن آنجا را ندیدم و ظاهرا پای فرهاد با بنزین آتش گرفته. شاید هم وقتی فرهاد قصد خاموش کردن آتش را داشته، آتش به داخل خانه سرایت کرده است. ما دو سال پیش هم مقداری از این پوکه‌ها را امحا کردیم. من قصد آسیب رساندن به برادرم را نداشتم و حتی یک قطره بنزین رویش نریختم. قاضی ایلخانی دستور تحقیقات بیشتر در رابطه با این حادثه مرگبار را صادر کرد .

منبع: اعتماد Leave a reply

Your email address will not be published.