صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  افزایش حمایت‌های قان...
شهریور
۱۰
۱۳۹۵
افزایش حمایت‌های قانونی و حفاظتی از زنان درلایحه ‌تامین امنیت ‌زنان
شهریور ۱۰ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, , , , ,
Two Woman's open hands making a protection gesture  isolated on green background.Property insurance and security concept.
image_pdfimage_print

Photo: CebotariN/Bigstock.com

معاون زنان‌ وخانواده ریاست‌جمهوری بخش مجازات لایحه ‌تامین امنیت‌زنان در‌برابر خشونت را ضامن اجرایی این قانون خواند وگفت: در این‌ لایحه مجموعه تدابیر بازدارنده، آموزشی و پیش‌گیرنده، قانونی و حفاظتی لحاظ شده است.

شهیندخت مولاوردی در توضیح آخرین وضعیت لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در دولت، گفت: لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت به صورت جامع تهیه شده و در حال طی کردن مراحل نهایی خود در دولت است، در واقع بخش قضایی و مجازات‌ها مربوط به خشونت علیه زنان که پیش از این از لایحه مذکور منفک شده بود به این لایحه اضافه شد تا به صورت جامع تقدیم مجلس شود.

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه چند گروه کارشناسی لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت را بررسی می‌کنند، تصریح کرد: لایحه مذکور برای دو بار در کمیسیون لوایح دولت بررسی شده و یک بار دیگر نیز به این کمیسیون ارجاع خواهد شد تا اصلاحات نهایی انجام گیرد و به هیات دولت و پس از آن مجلس تقدیم شود.

وی افزود: در لایحه ‌تامین امنیت زنان در برابر خشونت مانند تمام قوانین موجود در دنیا برای مقابله با خشونت علیه زنان، مجموعه تدابیر درنظر گرفته شده است، در حقیقت تدابیر بازدارنده، آموزشی و پیش‌گیرنده، همچنین تدابیر قانونی و حفاظتی برای حمایت از زنان در لایحه مذکور لحاظ شده است.

مولاوردی با بیان اینکه بخش مجازات‌های لایحه ‌تامین امنیت زنان در برابر خشونت ضمانت اجرایی این قانون خواهد بود، یادآور شد: ۱۰ ماده قانونی، قانون مجازات اسلامی و قانون تعزیرات حکومتی اصلاح شده به همراه پیشنهادات جدید در بخش مجازات لحاظ شده است، در خصوص مجازات قانونی با قوه قضاییه به تفاهم هم رسیده‌ایم تا روند تصویب لایحه با سرعت بیشتری طی شود.

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری، افزود: این معاونت ریاست جمهوری تلاش می‌کند تا لایحه ‌تامین امنیت زنان در برابر خشونت را به زودی به مجلس ارائه کند.

ستاد حقوق‌بشر قوه قضاییه به نقل از خانه ملتLeave a reply

Your email address will not be published.