صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  فراخوان دبیرکل سازما...
مرداد
۲۲
۱۳۹۵
فراخوان دبیرکل سازمان ملل متحد برای توانمندسازی جوانان
مرداد ۲۲ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, , ,
28286536892_bdd23c084d_z
image_pdfimage_print

UNCTAD 14 Opening Ceremony, 17 July, Nairobi. UN Photo/Joseph Kiptarus

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی جوانان ۱۲ اوت ۲۰۱۶ ( ۲۲ مرداد ماه) خواستار توانمندسازی جوانان از طریق منابع، پشتیبانی و فضای مورد نیاز آنان برای ایجاد تغییرات همیشگی در جهان شد.

به مناسبت روز جهانی جوانان، گزارش خانه امن را درباره لزوم آموزش نسل جوان بخوانید: خشونت از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود

به گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، در متن پیام بان کی مون آمده است: جوانان جهان به عنوان بزرگترین نسل جوان تاریخ می توانند جنبشی جهانی را برای شکستن الگوهای گذشته رهبری کرده و جهان را در مسیر آینده ای پایدارتر قرار دهند، جوانان به طور مستقیم از تناقضات غم انگیز و فراگیر حال حاضر مانند فقر مطلق و ثروت تجملی، گرسنگی عذاب آور و اسراف شرم آور غذا، منابع طبیعی غنی و صنایع آلاینده تاثیر می پذیرند.

بان کی مون در این پیام نوشته است، راه حل این مسائل در قلب دستورکار ۲۰۳۰ برای توسعه پایدار است که جوانان می توانند به آن دست یابند. در اولین سال برنامه ۱۵ ساله برای آینده ای سالم تر، امن تر و عادلانه تر، به مشارکت فعالانه جوانان جهان برای دگرگونی تولید و مصرف کالا و خدمات امید داریم تا نیازهای اولیه و آمال فقیرترین افراد جهان را بدون فشار اضافه بر زیست بوم آسیب دیده تامین کنند.

همچنین در این پیام آمده است، به گونه ای سنتی جوانان طلایه دار بوده اند و آنان امروز بیش از هر نسل گذشته اطلاعات دارند. پویایی، خلاقیت و ایده آل گرایی آنان می تواند برای شکل دادن به نگرشی به تقاضا توام شده و به ایجاد صنایع پایدارتر کمک کند.
بان کی مون آورده است: جوانان در حالی که با طراحی کالاها و خدمات پایدار عامل کارآفرینی سبز هستند، شیوه تولید، پخش و مصرف جهان را تحت تاثیر قرار می دهند. جوانان مانند مصرف کنندگان آگاه در صف اول تغییر به سمت الگوهای خرید عادلانه تر، منصفانه تر و پایدارتر هستند. جوانان حامیان نیرومند و موثر بازیافت، استفاده مجدد و محدود ساختن زباله هستند و نوآوری های فناورانه را در جهت شکوفایی اقتصاد منابع کارآمد هدایت می کنند.

این پیام می افزاید: زمانی که بر جوانان سرمایه گذاری می کنیم، آنان می توانند در بازارهای جدید، مشاغل شرافتمندانه، تجارت عادلانه، مسکن پایدار، حمل و نقل و گردشگری پایدار و فرصت های بیشتری مشارکت کنند که سیاره زمین و مردم از آن بهره می برند.
در این پیام آمده است، اینجانب افتخار می کنم سازمان ملل متحد فعالانه در حمایت از رهبران جوانی سهیم است که می توانند آرمان های توسعه پایدار شامل آرمان دوازدهم راجع به الگوهای مصرف و تولید پایدار را اجرا کنند، اینجانب همه جوانان را تشویق می کنم تا در پیشبرد آرمان های توسعه پایدار و مطالبه اقدام از سوی دولت های خود مشارکت کنند.

به مناسبت روز جهانی جوانان، گزارش خانه امن را درباره لزوم آموزش نسل جوان بخوانید: خشونت از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود

همچنین نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور جوانان مشتاق است شما را با نهضتی مرتبط سازد که در سراسر نظام سازمان ملل متحد اجرا شده است. در روز جهانی جوانان، از سایر افراد می خواهم تا به نهضت جهانی برای پیشرفت بپیوندند. اجازه دهید جوانان را از طریق منابع، پشتیبانی و فضای مورد نیاز آنان برای ایجاد تغییرات همیشگی در جهان مان توانمند سازیم.

منبع: ایرناLeave a reply

Your email address will not be published.