صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مصلحت و امنیت کودک د...
مرداد
۱۹
۱۳۹۵
مصلحت و امنیت کودک در خانواده‌های طلاق باید در اولویت قرار گیرد
مرداد ۱۹ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
,
Paper cutout family split apart on a paper heart - divorce concept
** Note: Shallow depth of field
image_pdfimage_print

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی شهر تهران اظهار کرد: کلینیکهای مدد کاری در تهران با ارائه مشاوره‌های قبل از طلاق، حین طلاق و بعد از طلاق سعی در ایجاد آرامش بیشتر در خانواده‌ها دارد. دکتر حسینی با توصیه‌هایی به خانواده‌های طلاق، گفت: در نظر گرفتن مصلحت و امنیت کودک در خانواده‌های طلاق باید در اولویت خانواده‌ها قرار گیرد.

وی با اشاره به کلینیکهای مدد کاری در سراسر شهر تهران اظهار کرد: در حال حاضر شهر تهران با ۱۲ کلینیک مدد کاری آماده ارائه خدمات به خانواده های طلاق است.معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی شهر تهران در خصوص فعالیت های کلینیک های مدد کاری در تهران، خاطر نشان کرد: این کلینیک ها با ارائه مشاوره‌های قبل از طلاق، حین طلاق و بعد از طلاق سعی در ایجاد آرامش بیشتر در خانواده ها دارد.

همچنین سالار مرادی،  عضو کمیسون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانونگذاری و اصلاحات قانون در حوزه خانواده گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در چند سال گذشته و در حوزه  خانواده و به ویژه زنان بد سرپرست و کودکان بد سرپرست، بخش عمده ای از مشکلات این افراد را از طریق قانون گذاری های مختلف کاهش داده است. وی همچنین در ادامه افزود: با توجه به شرایط جدید کودکان کار در جامعه امروزی، به نظر من مجلس دهم می تواند، نگرانی افراد مختلف در حوزه قانونگذاریهای مربوط به این موضوع را رفع کند.

به گزارش رادیو گفت‌وگو؛ عضو کمیسیون امور اجتماعی مجلس

شورای اسلامی در خصوص وظایف و مسئولیت های این کمسیون افزود: مجلس شورای اسلامی از هر نظر به آرامش اوضاع خانواده کمک خواهد کرد.

عدم آگاهی و آموزش های لازم دلیل اصلی طلاق های امروزی است
دکتر احد زینی، مدرس دانشگاه و حقوقدان  در بررسی وضعیت کودکان طلاق نیز اظهار کرد: بر اساس قانون اساسی، تمامی قوانین کشور باید در راستای تقویت تقدس و پایداری روابط خانوادگی بر پایه حقوق و اخلاق اسلامی باشد.این حقوق دان ایرانی همچنین در ادامه تصریح کرد: دارا بودن یک خانواده ی مناسب از حقوق مسلم و اولیه یک کودک به شمار می آید.
به گزارش رادیو گفت‌وگو؛ وی در خصوص اصل دهم قانون اساسی ایران خاطر نشان کرد: بر اساس قانون اساسی، تمامی قوانین کشور باید در راستای تقویت تقدس و پایداری روابط خانوادگی بر پایه حقوق و اخلاق اسلامی باشد.همچنین دکتر سیدصالحی، مدرس دانشگاه و حقوقدان  با اشاره به علت طلاق های جاری در دنیا گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده، مهم ترین علل طلاق در دنیا به موضوعاتی چون اعتیاد، بیکاری و … مربوط می شود.
وی همچنین با اشاره به تجربیات خود در حوزه طلاق خانواده ها، اظهار کرد: به نظر من علت اصلی طلاق های امروزی، عدم آموزش شناخت هر یک از زوجین از طرف مقابل است.
این حقوقدان ایرانی در خصوص آموزش های زندگی برای فرزندان، گفت: در اکثر مواقع می بینیم که والدین فرزندان از آموزش های لازم برای فرزندان خود بی‌اطلاع هستند.
وی همچنین در ادامه همین موضوع گفت: عدم وجود آموزش های لازم برای زوجین، باعث می شود که افراد با عدم آگاهی وارد محیطی شوند که هیچ شناختی از آن ندارند.

منبع: ایسناLeave a reply

Your email address will not be published.