صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  اعترافات جوانی که ما...
مرداد
۱
۱۳۹۵
اعترافات جوانی که مادرش را کشت، مادرم گفت: اجازه نمی‌دهم بروی!
مرداد ۱ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
,
Kavar
image_pdfimage_print
عکس: نقشه گوگل – منطقه کوار
پرونده جوانی که متهم به قتل عمدی مادرش در کوار است، به دادگاه ارسال شد.

چندی قبل نمابری از دادسرای شهرکوار در نزدیکی شیراز به شعبه ویژه قتل عمد مشهد رسید که نشان میداد عامل یک جنایت مسلحانه در شهرکوار به مشهد گریخته است. قاضی سیدجواد حسینی با دریافت این نمابر، دستور داد تا کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی رصدهای پلیسی و اطلاعاتی را برای شناسایی و دستگیری متهم فراری در دستور کار قرار دهند.

هنوز ۲۴ ساعت از رصدهای اطلاعاتی پلیس نگذشته بود که کارآگاهان با ردیابی های اطلاعاتی به محل اختفای متهم فراری رسیدند اما تحقیقات نشان داد فرد مورد نظر پلیس به دلیل وخامت حالش به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد منتقل شده است.

با کسب این اطلاعات و با صدور دستور شبانه از سوی قاضی حسینی، کارآگاهان عازم مرکز درمانی شدند و این گونه حلقه های قانون بر دستان جوان ۳۰ساله ای که متهم به قتل مادرش بود، گره خورد.

بنابراین گزارش، متهم به جنایت مسلحانه درحالی در جایگاه متهمان در شعبه ۲۱۱دادسرای عمومی و انقلاب مشهد نشست که مدعی بود از قتل مادرش عذاب وجدان گرفته است. «علیرضا» (متهم) پس از آن به سؤالات قضایی قاضی ویژه قتل عمد پاسخ داد.

وی گفت: ۱۰سال قبل به خاطر شرکت در یک سرقت مسلحانه دستگیر و راهی زندان شدم و ۳ماه قبل که مدت محکومیتم به پایان رسید از پشت میله ها رهایی یافتم و به جامعه بازگشتم ولی از همان روز آزادی به دنبال مواد مخدر رفتم و دوباره استعمال مواد را شروع کردم.

حدود ۱۸ روز قبل از این حادثه بود که خانوادهام مرا به مرکز ترک اعتیاد معرفی کردند تا حداقل مصرف مواد را کنار بگذارم این درحالی بود که من در این مدت به خاطر مصرف انواع قرص ها نمی توانستم حتی یک ساعت بخوابم به همین دلیل هم از مرکز ترک اعتیاد بیرون آمدم تا این که صبح دهم شهریور اسلحه شکاری دو لول را برداشتم تا به باغی بروم که روبه روی منزلمان قرار داشت اما مادرم مقابلم ایستاد و گفت: اجازه نمی دهم بروی! من که از این کار مادرم به شدت عصبانی شده بودم سعی کردم او را از خودم دور کنم ولی مادرم دست بردار نبود چرا که می ترسید حادثه ناگواری رخ دهد.

کشمکش بین من و او ادامه داشت تا این که من در حالت عصبانیت گلوله ای هوایی شلیک کردم اما نمی دانم چگونه گلوله به مادرم اصابت کرد و خون آلود نقش زمین شد. همسایگان که با صدای شلیک گلوله به محل آمده بودند بلافاصله با اورژانس تماس گرفتند اما به خاطر این که حال مادرم به شدت وخیم بود او را داخل خودروی آژانس تلفنی که در همان محل بود گذاشتند و به بیمارستان بردند. من هم که ترسیده بودم اسلحه را داخل حیاط انداختم و به شیراز گریختم در آن جا بود که فهمیدم مادرم جان خود را از دست داده است. من هم از ترس دستگیری از شیراز به اصفهان، قم و تهران و از آن جا به مشهد رفتم.

متهم به جنایت مسلحانه ادامه داد: چون میترسیدم در مراکز اقامتی مجاز شناسایی شوم به همین خاطر در یکی از منازل اجاره ای مخفی شدم ولی عذاب وجدان رهایم نمی کرد و آرامش روحی خودم را از دست داده بودم. این گونه بود که تصمیم به خودکشی گرفتم و با خوردن مقدار زیادی قرص سعی کردم خود را از این عذاب روحی رها کنم ولی اطرافیان که متوجه وخامت حالم شده بودند مرا به بیمارستان رساندند.

به دنبال اعترافات صریح متهم در حضور مقام قضایی، وی با صدور قرار بازداشت موقت در اختیار کارآگاهان اعزامی از شهر «کوار» قرار گرفت تا برای ادامه رسیدگی به پرونده جنایی راهی دادسرای «کوار» شود.

متهم در تمامی مراحل تحقیقات به قتل مادرش اعتراف کرد و مدعی شد پس از درگیری با مادرش دست به جنایت زده است.
گفتنی است این پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه کیفری ارسال شد.

منبع: خبرآن‌لاین به نقل از خبرجنوبLeave a reply

Your email address will not be published.