صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  سیستان و بلوچستان به...
تیر
۲۹
۱۳۹۵
سیستان و بلوچستان به خانه امن نیاز دارد
تیر ۲۹ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, , , ,
139411270911412697132914
image_pdfimage_print

مدیر‌کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: به منظور حمایت از زنان و دختران در معرض خشونت مرکزی بنام خانه امن در سیستان و بلوچستان ایجاد شود.

مریم پویا اظهار داشت: یکی از ضروریات جوامع حمایت از زنان و دختران در معرض خشونت است این امر با ایجاد مرکزی به‌نام خانه امن امکانپذیر است.

مدیر‌کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: برای ایجاد این مرکز در شهر زاهدان و کلیه شهرهای استان از گروه‌های مردم نهاد دعوت به عمل می‌آید تا در این امر مشارکت کنند.

وی افزود: خانه امن در جهت توانمندسازی، حمایت و نگهداری دختران و زنان در معرض خشونت فعالیت خواهد کرد و با مداخله در وضعیت آسیب‌دیدگان به ارتقاء سطح دانش و آگاهی خانواده‌ها کمک می‌کند.

خانم پویا تصریح کرد: البته خشونت بر علیه زنان مختص به فرهنگ و کشوری خاص نیست و تقریبا در همه نقاط دنیا دیده می‌شود. و روزانه آمارهای تکان‌دهنده‌ای در این خصوص منتشر می‌شودکه حکایت از نقض حقوق زنان دارد.

مدیر‌کل امور بانوان و خانواده استانداری گفت: خشونت خانگی از انواع خشونت‌ها مهمتر است چرا که در کانون و پناه‌گاه فرد آنهم از سوی نزدیکانی چون پدر، مادر، برادر، همسر، آشنایان، وابستگان سببی یا نسبی فرد اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: بیکاری، مشکلات مالی، ناآشنایی زوج‌ها با مهارت های زندگی، نارضایتی از روابط زناشویی، وفادار نبودن و اختلاف سنی از جمله عوامل بروز خشونت در خانواده است که موجب سست شدن بنیان‌ خانواده و فروپاشی آن می‌شود.

منیع: تسنیمLeave a reply

Your email address will not be published.