صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  برخورد قضایی با ۷۰۰ ...
خرداد
۷
۱۳۹۵
برخورد قضایی با ۷۰۰ نفر به خاطر ممانعت از تحصیل فرزند
خرداد ۷ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, , ,
IMG09080406
image_pdfimage_print

رییس سازمان نهضت سوادآموزی درباره برخورد با خانواده‌هایی که مانع از تحصیل فرزندشان می‌شوند و اینکه تاکنون با چه تعداد برخورد قضایی صورت گرفته است؟ گفت: این بخشی از قانون حمایت از حقوق کودک است که در سال ۸۱ به تصویب مجلس رسیده است و همانظور که اذیت و آزار کودکان و شکنجه آنها جرم است، ممانعت از تحصیل هم جرم است. در این زمینه آموزش و پرورش مسئولیت دارد؛ این مسائل را اعلام کند و قوه قضاییه هم رسیدگی کند.

علی باقرزاده، با اشاره به اینکه در دو سال گذشته ۷۰۰ گزارش از طرف آموزش و پرورش به مرجع قضایی شده‌است، خاطرنشان کرد: البته هیچکدام از این شکایت‌ها منجر به رای نشده؛ یعنی موانع حضور  دانش‌آموزان در مدرسه، با مداخله سیستم قضایی برطرف شده و دانش‌آموز در مدرسه ثبت نام و نیازی به مجازات والدین نبوده است. مجازات والدینی که مانع از تحصیل فرزندان خود می‌شوند، سه ماه و یک روز حبس تا شش ماه یا یک میلیون تومان جزای نقدی است.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی همچنین درباره ثبت ‌ام مهاجران در مدارس و دریافت شهریه از آن ها، گفت: به جز مدارس غیردولتی برابر دستورالعملی که وزارتخانه برای ثبت‌نام داده، هیچ مدرسه‌ای حق دریافت شهریه ندارد.

منبع: ایلناLeave a reply

Your email address will not be published.