صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  واکنش آموزش و پرورش ...
اردیبهشت
۳۱
۱۳۹۵
واکنش آموزش و پرورش به خودکشی دختر دبستانی: تقصیر خانواده است
اردیبهشت ۳۱ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, , , , ,
139312131152482084858434
image_pdfimage_print

سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه بود که یکی از خبرگزاری‌ها از خودکشی یک دانش‌آموز دختر ۱۲ ساله در مشهد خبر داد. این دختر دوازده ساله از طبقه چهارم ساختمان به پایین افتاده بود و ظهر روز دوشنبه این حادثه به بازپرس جنایی مشهد اعلام شده بود. براساس روایتی که رسانه منتشرکننده خبر از گفته‌های پدر این دخترک داشته، این دانش‌آموز به دلیل وسیله‌ای که نباید به مدرسه می‌برده به مدت یک هفته از مدرسه اخراج شده و او به خاطر ترس از تنبیه پدر، دست به خودکشی زده است.

براساس این گزارش، پدر این دانش آموز گفته است؛ در بازرسی‌ها از جیب دختر دست نوشته‌ای پیدا شده که بر روی آن نوشته شده بود؛ پدر و مادر عزیزم من شما را دوست دارم و اگر خودم را می‌کشم به خاطر شما نیست، به خاطر خودم است.

محمد رضا فرهادی‌نیا، رییس روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی به این خبر واکنش نشان داد و با اظهار تاسف از وقوع چنین حادثه‌ای، گفت: اول اینکه این حادثه خودکشی بوده یا نه باید محاکم قضایی آن را تایید یا رد کنند، در ضمن این حادثه در جغرافیای مدرسه نبوده و در خانه اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه مراجع قضایی در حال بررسی هستند که آیا این حادثه خودکشی بوده یا خیر؟ گفت: این دانش‌آموز یک بی‌انضباطی را در مدرسه انجام می‌دهد و به اولیای دانش‌آموز گفته می‌شود که این مشکل وجود دارد و به نظر می‌آید؛ اولیا نسبت به این موضوع با این دختر خوب برخورد نمی‌کنند.

وی در واکنش به اینکه که گفته شده دانش‌آموز یک هفته از مدرسه اخراج شده است، گفت: این یک دروغ محض است و چنین چیزی صحت ندارد.

فرهادی نیا اضافه کرد: زمانی که این اتفاق برای دانش‌آموز افتاده، والدین او در مدرسه با مشاور در حال صحبت کردن در زمینه بی‌انضباطی دانش‌آموز بودند.

رییس روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی با طرح این پرسش که آخر بچه ششم ابتدایی چه می‌داند؛ خودکشی چیست؟ عنوان کرد: ما از بازپرس پرونده درخواست کردیم که ابعاد مختلف این حادثه را در اختیار ما بگذارد.

منبع: ایلناLeave a reply

Your email address will not be published.