صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  راه‌اندازی دومین مرک...
اردیبهشت
۳۰
۱۳۹۵
راه‌اندازی دومین مرکز ساخت طلا و جواهر زنان سرپرست خانوار تهران
اردیبهشت ۳۰ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, ,
Sarparast_khanevar
image_pdfimage_print

مدیر ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران از افتتاح دومین مرکز ساخت طلا، جواهر و زیورآلات زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران خبر داد و گفت: اولین مرکز آموزش ساخت زیورآلات و بدلیجات از منطقه ۳ شروع شد و امروز توانسته‌ایم با راه اندازی دومین مرکز ساخت طلا، جواهر و زیور آلات، فضای کارآفرینی و اشتغال افراد تحت پوشش را توسعه دهیم.

به گزارش سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ فهیمه فیروزفر با اعلام این خبر اظهارکرد: نخستین مرکز تحت پوشش ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برای ساخت سیم و مهره مورد نیاز ساخت زیور آلات بود که در کوتاه مدت زنان آموزش دیده و به چرخه تولید و فروش وارد می‌شوند.

مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران با اعلام این که آموزشی که در این دو مرکز داده می‌شوند به صورت تکمیلی است گفت: هم طراحی برای جواهرات و هم عملیات ریخته گری به صورت یکپارچه در این مرکز آموزش داده می‌شود این درحالیست که در هیچ یک از آموزشگاه‌های آزاد این آموزشها به این صورت ارائه نمی شود.

فیروزفر با اعلام این که این آموزش‌ها برای زنان سرپرست خانوار و فرزندانشان رایگان است، تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۴۲ نفر در این مرکز آموزش دیده‌اند و در این مرکز هر چهار ماه ۳۶۰ نفر می توانند آموزش ببیند این درحالیست که برای یک قسمت از این آموزش‌های تکمیلی در مراکز خصوصی مبلغی حدود ۴ میلیون تومان باید پرداخت شود.

مدیر ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران افزود: برای کسانی که از بیرون برای دیدن آموزش به این مراکز رجوع می کنند نیز مبلغی حدود نصف مبلغ آموزشگاه‌های آزاد گرفته می‌شود که این مبلغ تنها هزینه استاد است.

وی با اعلام این که ساختمان این مرکز را موسسه همشهری در اختیار ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهردار تهران گذاشته است گفت: افراد می‌توانند از سایت زیور آلات وندا اطلاعات لازم در مورد این مراکز آموزشی را ملاحظه کنند.

به گزارش تهران سما، فیروزفر با اشاره به این که این مرکز در پیاده راه ۱۷ شهریور روبروی آتش نشانی دایر شده است، خاطرنشان کرد: برای شرکت در دوره‌های آموزشی از طریق پیامک به زنان سرپرست خانوار اطلاع رسانی می شود، همچنین موسسه همشهری نیز این قول را به ما داده است تا در تبلیغات این مرکز به ما کمک کند تا همه شهروندان بتوانند از این مرکز استفاده کنند.

منبع: ایسناLeave a reply

Your email address will not be published.