صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تکرار قتل کودکان در ...
اردیبهشت
۱
۱۳۹۵
تکرار قتل کودکان در خیابان‌های چند منطقه پایتخت
اردیبهشت ۱ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, ,
139410281257121746927334
image_pdfimage_print

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به قتل دختر ۶ ساله افغانستانی در ورامین گفت: گزارش‌های مشابهی از قتل کودکان توسط کارتن‌خوابها در مناطق آسیب‌خیز وجود دارد که حاکی از بی‌اطلاعی والدین است.

به گزارش تسنیم، فاطمه دانشور در جریان دویست و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به  اینکه چند ماه قبل کودک ۸ ساله‌ای که برای خرید نان از خانه خارج شده بود در خیابان وحدت اسلامی توسط یک کارتن‌خواب به قتل می‌رسد و گلوی دو پسربچه ۵ ساله در پارک کوثر منطقه زیبا بریده می‌شود. این موارد حاکی از این است که والدین از وضعیت آسیب‌های اجتماعی اطلاع ندارد که کودکان خردسال خود را برای خرید به بیرون از خانه می‌فرستند.

وی از اداره آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران تقاضا کرد: وظیفه آگاهی دادن به والدین در حوزه آسیب‌ها را دنبال کنند.

این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه موضوع فرزندپروری در برنامه ۵ ساله شهرداری گنجانده شده است گفت: برای تحقق این موضوعات باید بهتر و بیشتر از گذشته از ظرفیت سراهای محله برای آگاه‌سازی مردم استفاده شود.

به گزارش تسنیم، عبدالحسین مختاباد دیگر عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نیز از لغو یکباره جشن مازندرانی‌های مقیم مرکز در تپه‌های عباس‌آباد انتقاد کرد و گفت:‌این جشن قرار بود که پنجشنبه هفته گذشته برگزار شود و مجوزهای لازم را نیز داشته است اما ظاهرا نیروی انتظامی از برگزاری آن جلوگیری کرده و این در حالی است که بسیاری از افراد از شهرستان برای شرکت در این جشن به تهران آمده بودند.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع صورت خوبی از نظر اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ندارد.Leave a reply

Your email address will not be published.