صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  کاهش معضل ازدواج کود...
فروردین
۲۰
۱۳۹۵
کاهش معضل ازدواج کودکان بنگلادشی به کمک آموزش
فروردین ۲۰ ۱۳۹۵
این سو و آن سو خبر
۰
, , ,
1409557800705_naimul_pic-629x472-629x336
image_pdfimage_print

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد در صورتی که دختران بنگلادشی از حمایت‌های تحصیلی و آموزش مهارتی برخوردار باشند، ازدواج کودکان این کشور یک سوم کاهش می‌یابد.

بنگلادش چهارمین کشور جهان به لحاظ نرخ بالای ازدواج کودکان است و در واقع بنگلادش پس از هند در رتبه دوم کشورهایی قرار دارد که در آن‌ها دختران زیر ۱۵ سال ازدواج می‌کنند.

بیش از ۹ هزار دختر ۱۲ تا ۱۸ ساله در نقاط مختلف بنگلادش زندگی می‌کنند که به دلیل ازدواج زودهنگام در کانون بحران در نظر گرفته می‌شوند.

در این بررسی تعدادی از دختران در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی، ریاضی، آشنایی با حقوق خود و شیوه تصمیم‌گیری و تفکر انتقادی شرکت کردند. هم‌چنین گروهی از دختران هیچ یک از این خدمات را دریافت نکردند. نتایج به دست آمده نشان داد دخترانی که فعالیت مازاد داشته‌اند یک سوم کمتر از دختران گروه دیگر احتمال داشت در سنین کودکی ازدواج کنند.

به گزارش روزنامه گاردین، «ساجده امین» یکی از محققان این مطالعه گفت: این بررسی اولین موردی است که بر اساس آن می‌توان دریافت چگونه معضل ازدواج در کودکان کاهش می‌یابد.

وی افزود: چنان‌چه به دنبال آن باشیم که معضل ازدواج در کودکان بنگلادشی به طور قابل توجهی کاهش یابد باید رویکردهای جدیدی را برای توانمند ساختن دختران به کار گرفت و خانواده‌های آنان را متوجه کرد که دختران دارایی و سرمایه مهمی برای خانواده هستند.

منبع: ایسناLeave a reply

Your email address will not be published.