صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  سال نو را کنار کودکا...
اسفند
۲۵
۱۳۹۴
سال نو را کنار کودکانی آغاز کنیم که مدت‌هاست عیدی ندارند
اسفند ۲۵ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, , , ,
1419504620773_amir kholoosi-4
image_pdfimage_print

جمعیت مستقل امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع)، با اجرای طرح «هفت سین برکت» چندسالی است میزبان کودکانی است که مدتهاست عیدی ندارند.

مریم محجوبیان، مسئول طرح هفت سین برکت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مراسم سال نو ویژه کودکان آسیب دیده، کودکان کار، محروم و بازمانده از تحصیل در قالب طرح «هفت سین برکت» روز ۲۹ اسفند ماه از ساعت ۱۱ توسط جمعیت امام علی (ع) برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: جمعیت مستقل امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع)، از سال ۸۹ با طراحی طرح «هفت سین برکت»، مراسم تحویل سال نو که یکی از آیین‌های مهم کشور است را در کنار کودکان آسیب دیده، کودکان کار، محروم و بازمانده از تحصیل و… برگزار می‌کند.

مسئول طرح «هفت سین برکت» ادامه داد: این طرح در سال ۸۹ در محله دروازه غار آغاز شد؛ در آن سال اعضاء جمعیت امام علی (ع) شاهد آن بودند که بسیاری از کودکان حاضر در این مراسم هیچ اطلاعی از این آیین نداشتند و همه چیز برایشان عجیب بود.

محجوبیان در ادامه اظهار کرد: این کودکان در اکثر روزهای سال در رنج و سختی هستند و حق دارند در آستانه تحویل سال روزی شاد را تجربه کنند.

وی افزود: در مراسم امسال که ۲۹ اسفند ماه برگزار می‌شود ۸۰۰ کودک تحت پوشش مراکز و طرح‌های جمعیت مستقل امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) در شهر تهران، شرکت خواهند کرد.

مسئول طرح «هفت سین برکت» در ادامه اظهار کرد: این مراسم همزمان با تهران در شهرهای اصفهان، شیراز، بندرعباس، کرمان، کرمانشاه، ایلام، آمل، زنجان، گرگان، قم، مشهد، البرز و… برای کودکان آسیب دیده تحت پوشش طرح‌های جمعیت مستقل امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) نیز برگزار خواهد شد.

محجوبیان در ادامه عنوان کرد: در سایر شهر‌ها نیز به طور میانگین ۶۰ تا ۱۰۰ کودک در مراسم حضور خواهند یافت که در مجموع تعداد کل کودکان مناطق محروم که در این مراسم شرکت خواهند کرد به بیش از ۲۰۰۰ نفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: در این مراسم به ۸۰۰ کودک تهرانی حاضر در جشن سال نو ساعت‌های تولیدی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش جمعیت امام علی (ع) اهدا خواهد شد؛ تا به این ترتیب از تولیدات این زنان حمایت و برای آن‌ها نیز در آستانه سال نو درآمدزایی شود.

مسئول طرح «هفت سین برکت» در خصوص پوشش کودکان حاضر در جشن نیز اظهار کرد: هم چنین جمعیت مستقل امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) با همت و حمایت خیرین درحال تهیه لباس نو برای تمامی ۸۰۰ کودک تهرانی شرکت کننده در این مراسم است.

علاقمندان برای شرکت در این مراسم و همچنین خیرینی که تمایل به حمایت از جمعیت مستقل امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) جهت برگزاری این جشن دارند؛ می‌توانند تا روز چهارشنبه ۲۶ اسفندماه سال جاری از ۹ صبح تا ۴ بعداز ظهر با شماره ۸۸۹۳۰۸۱۶ تماس برقرار کنند.Leave a reply

Your email address will not be published.