صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  خواهرم فاسد بود، او ...
بهمن
۲۰
۱۳۹۴
خواهرم فاسد بود، او را کشتم
بهمن ۲۰ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, , , ,
Horror scene of a scary children's ghost
image_pdfimage_print

سیدخلیل سجادپور

پی گیری سرنخ گم شده در کلاف پیچیده مرگ دختر ۱۹ ساله به روزنه ای رسید که پس از گذشت ۱۰سال، راز یک جنایت هولناک فاش شد. به گزارش خراسان، صبح ۱۹ تیر ۸۴ شهروندان در تماس با نیروهای انتظامی از کشف جسد دختر جوانی در زمین های کشاورزی حاشیه جاده سرخس -مشهد خبر دادندو بدین ترتیب تحقیقات در این باره آغاز شد. جسد مربوط به دختری حدود ۱۹ ساله بود که روسری دور گردنش پیچیده شده و آثار واردآمدن ضرباتی با جسم سخت بر سر وی نمایان بود. تکه سنگ بزرگ خون آلودی که در نزدیکی جسد قرار داشت حکایت از آن می کرد که عامل یا عاملان جنایت، سر دختر جوان را با سنگ مورد اصابت قرار داده اند. این درحالی بود که هیچ گونه مدارک هویتی و شناسایی از مقتول به دست نیامد و جسد مجهول الهویه پس از انگشت نگاری به پزشکی قانونی منتقل شد.

گزارش خراسان حاکی است: به دستور بازپرس، پرونده قتل این دختر درحالی برای رسیدگی به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد که هیچ گاه فردی گم شدن دختری با این مشخصات را به پلیس گزارش نکرد.حدود ۴ ماه از ماجرای کشف جسد مجهول الهویه گذشته بود که بررسی های کارآگاهان با توجه به انگشت نگاری از جسد مشخص کرد دختر ۱۹ساله دارای ۲ فقره سابقه روابط نامشروع است بنابراین کارآگاهان به تنها آدرسی که در پرونده زندان مقتول درج شده بود عزیمت کردند اما در اطراف روستای کنه بیست مشهد نیز کسی خانواده ای به نام «ر» را نمی شناخت و بدین ترتیب استعلام از دیگر مراجع قانونی هم برای یافتن آدرس جدیدی از « ز- ر» بی نتیجه ماند و بررسی ها با مکاتبات گوناگون برای پیداکردن سرنخی از محل سکونت مقتول ادامه یافت تا این که پس از گذشت ۱۰سال از ماجرای کشف جسد دختر جوان، این پرونده جنایی در ناحیه ۴ قضایی مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت. بنابراین گزارش، قاضی علی موحدی راد (سرپرست مجتمع قضایی) که به عنوان قاضی ویژه قتل عمد مشهد سوابق رسیدگی به پرونده های جنایی زیادی را در کارنامه قضایی خود دارد، دستور داد با توجه به اهمیت ماجرا، این پرونده جنایی در شعبه ۴۰۹ دادسرای عمومی و انقلاب و توسط قاضی «میرزایی» مورد بازبینی و رسیدگی دقیق تر قرار گیرد.

این مقام قضایی که در لابه لای اوراق تاریک پرونده به دنبال سرنخی از کلاف پیچیده بود ناگهان به گوشه اتاق خیره ماند و کلمات این سوال مهم در افکارش رژه رفت.خانواده مقتول در منطقه کنه بیست سکونت داشته اند پس چرا در طول ۱۰سال گذشته هیچ وقت ماجرای گم شدن وی را به پلیس گزارش نکرده اند؟ ریشه یابی این سوال بیانگر آن بود که احتمالا اعضای خانواده وی در مرگ او دخیل هستند و برای پنهان ماندن قتل، موضوع را پی گیری نمی کنند. این گونه بود که قلم قاضی میرزایی روی برگه ای سفید در پرونده خطاب به کارآگاهان نوشت «از اداره … استعلام کنید تا سوابقی از خانواده، بستگان و یا هویتی از فامیل «ر» به دست آید. همین دستور، رسیدگی به این پرونده جنایی را وارد فاز جدیدی کرد .کارآگاه سلطانیان که با نظارت مستقیم سرهنگ غلامی ثانی ( رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) پیگیری این پرونده را به عهده گرفته بود با استعلام از اداره مذکور به چندین آدرس در مناطق مختلف رسید که در نهایت مشخصات افراد ساکن در یکی از آدرس های یاد شده با مقتول مطابقت داشت. بدین ترتیب کارآگاهان با راهنمایی قاضی شعبه ۴۰۹ دادسرای مشهد و با استفاده از شگردهای خاص پلیسی یکی از برادران مقتول که «م – ر» نام دارد را به محل قرار صوری کشاندند و او را دستگیر کردند.

این جوان ۳۶ ساله ابتدا عنوان کرد خواهرم «ز- ر» در منطقه تلگرد مشهد ساکن است و با شوهر افغانی خود زندگی می کند!!همین اظهارنظر کافی بود تا ظن کارآگاهان درباره دخالت «م» در قتل خواهرش به یقین تبدیل شود. متهم دقایقی بعد وقتی فهمید که کارآگاهان از قتل خواهرش اطلاع دارند دیگر نتوانست حقیقت ماجرا را پنهان کند او گفت: خواهرم با افراد متعددی ارتباط داشت و آبروی ما را برده بود او حتی با یکی از همکارانم نیز ارتباط داشت تا این که به پیشنهاد همکار سنگ کارم او را سوار موتورسیکلت کردیم و به سمت مهدی آباد به راه افتادیم. آن جا من روسری را دور گردنش پیچیدم و محکم می کشیدم که در همین حال دوستم  سنگ بزرگی را بر سرش کوبید و خواهرم جان سپرد و بعد هم جسد او را در همان منطقه انداختیم. وقتی مدتی از خواهرم بی خبر ماندیم پدر و مادرم گفتند که خوب بود او گم شد!! شاید هم فکر می کردند او به پاکستان رفته است. بنابراین گزارش تحقیقات با صدور دستور بازداشت موقت متهم از سوی مقام قضایی درحالی ادامه یافت که عصر روز گذشته همدست مورد ادعای متهم نیز دستگیر شد.Leave a reply

Your email address will not be published.