صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ابتلا یک نفر از هر 3...
بهمن
۱۶
۱۳۹۴
ابتلا یک نفر از هر ۳۰ زن ایرانی به سرطان پستان
بهمن ۱۶ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, , ,
Heart framing from fingers on woman chest with pink badge to support breast cancer cause PS: you can change the ribbon color to red to support AIDS cause as both using same symbol
image_pdfimage_print

Photo: Otna Ydur/Bigstock.com

رئیس بخش سرطان بیمارستان امام خمینی با بیان اینکه سرطان در ایران نسبت به سایر کشورهای اروپایی و پیشرفته کمتر است، گفت: مطالعات نشان می دهد که از هر ۳۰ زن ایرانی یک نفر و در کشورهای اروپایی و آمریکایی از هر ۱۰ زن یک نفر به سرطان سینه دچار می شوند.

دکتر محمدرضا میر، با اشاره به هفته ملی مبارزه با سرطان که از هشتم تا ۱۵ بهمن ماه برگزار می شود، افزود: سرطان در ایران مانند سایر کشورهای جهان رو به افزایش است اما این میزان نسبت به کشورهای غربی و پیشرفته بسیار کمتر است.

وی با بیان اینکه سالانه در کشور حدود ۸۵ هزار نفر به این بیماری مبتلا می شوند ادامه داد: در آمریکا با جمعیت چهار برابر ایران سالانه نزدیک به ۲۸۰ هزار نفر زن به سرطان سینه مبتلا می شوند، این در حالی است که در ایران سالانه ۱۰ هزار مورد جدید شناسایی می شود.

رئیس بخش سرطان بیمارستان امام خمینی به شایع ترین سرطان در کشورمان اشاره کرد و گفت: سرطان های معده، مثانه، روده بزرگ و مری به ترتیب از شایع ترین سرطان ها محسوب می شوند. در زنان نیز سرطان سینه، معده و روده بزرگ بیشترین شیوع را دارد.

میر با بیان اینکه سرطان اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود درمان قطعی دارد، افزود: مهمترین شرط در درمان سرطان، تشخیص زود هنگام است و اگر بتوانیم با تست های غربالگری زودتر بیماری را کشف و درمان کنیم، جای ناامیدی وجود ندارد.

وی اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد از مبتلایان به سرطان سینه در مراحل یک و دو بیماری برای درمان به پزشک مراجعه می کنند و می توانند افزایش طول عمر بیش از ۱۰ تا ۱۵ سال و حتی ۲۰ سال را داشته باشند.

میر با بیان اینکه درمان سرطان در کشور با توجه به پیشرفت های علمی و پزشکی به بهترین شکل توسط متخصصان ایرانی ارائه می شود، گفت: بخشی از درمانهای سرطان به تکنولوژی وابسته است و ممکن است در برخی از مراکز و بخش ها کم و کاستی وجودداشته باشد اما در سایر درمان های سرطان ما شاهد توانمندی های متخصصان ایرانی هستیم و کمبودی در ایران وجود ندارد و حتی بهترینیم.

رئیس بخش سرطان بیمارستان امام خمینی افزود: به عنوان مثال در ایران بیماران در مقایسه کشور کانادا یا کشورهای اروپایی زودتر به پزشکان متخصص دسترسی دارند و در کنار آن به راحتی می توانند به مراکز درمانی و یا بیمارستان ها برای انجام آزمایشگاه ها، تست ها، ماموگرافی، سونو گرافی و ..مراجعه کنند و این در حالی است که در این کشور حداقل دو ماه طول می کشد تا به متخصص مراجعه و اقدامات درمانی آغاز شود.

وی گفت: در درمان سرطان روش ها و وسایل پیشرفته جراحی مانند ربات ها نیاز است که البته هنور رویکرد کشورهای جهان به این سمت به طور جدی پیش نرفته است اما در آینده برای درمان بیماران نیازمند این تکنولوژی و روش های پیشرفته هستیم.

به گفته وی درمان سرطان در کشور ازنظر طب سنتی و درمان تسکینی کمبودی وجود ندارد و بهتر است طب سنتی با نظارت و کنترل شده تحت نظر افراد متخصص در این رشته اقدام شود تا بیماران دچار عوارض در روند درمان خود نشوند.

به گفته وی اگر بیماران در کنار درمان کلاسیک و داروهای تجویز شده بتوانند سایر روش های درمانی مانند طب سنتی، تغذیه و طب تسکینی را داشته باشند ادامه روند درمان و بهبودی بهتری حاصل می شود.

منبع: ایرناLeave a reply

Your email address will not be published.