صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  برادرم را کشته ام؟ چ...
خرداد
۱۶
۱۳۹۲
برادرم را کشته ام؟ چیزی به خاطر نمی آورم
خرداد ۱۶ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

khorasan newsعکس: خراسان نیوز 

نوشته: سیدخلیل سجادپور

جوانی که به اتهام بریدن سر برادرش در یک جنایت هولناک، دستگیر شده است در بازسازی صحنه قتل گفت: ما با هم درگیر شدیم اما یادم نمی آید که او را کشته باشم! به گزارش خراسان، شب سی ام دی ماه گذشته، در حالی که عقربه های ساعت روی ۲۱ قفل شده بود، زنگ تلفن قاضی ویژه قتل عمد به صدا درآمد و یکی از ماموران کلانتری سیدی مشهد از آن سوی خط، وقوع جنایتی هولناک را به قاضی موحدی راد اطلاع داد.

او به مقام قضایی گفت: جسد مرد ۴۴ ساله ای که سرش در کنار پیکرش قرار دارد داخل یک منزل مسکونی واقع در خیابان خلج کشف شده است. دقایقی بعد با حضور قاضی ویژه قتل عمد و کارآگاهان پلیس جنایی در این منزل مسکونی تحقیقات در این باره آغاز شد. جسد داخل یک اتاق حدود ۱۵ متری در حال رو به شکم افتاده بود که سر از بدن جدا شده و آثار چند ضربه چاقو بر بالاتنه مقتول نمایان بود. بررسی های بیشتر مشخص کرد که ۲ برادر با پدر و مادرشان و در منزل محل جنایت زندگی می کردند.

 در همین حال پدر مقتول مورد بازجویی قرار گرفت و گفت: پسر ۳۱ ساله ام مرتکب این جنایت شده است و هم اکنون نیز فراری است. او مدعی شد فرزندش (متهم) دارای سابقه بیماری روانی است و مدتی را نیز در بیمارستان روانی بستری بوده است ولی هنگام ارتکاب قتل من خواب بودم و چیزی ندیدم! این گزارش حاکی است: تحقیقات مقام قضایی همچنین مشخص کرد که «ف» (مقتول) به طرز غافلگیرانه ای کشته شده است و هیچ گونه آثار دفاعی روی بدنش وجود ندارد و متهم نیز با برداشتن گوشی تلفن همراهش با خودرو متواری شده است.

کارآگاه حسن نژاد (افسر پرونده) و گروهی از ماموران کلانتری که در کنار مقام قضایی عملیات خود را برای دستگیری متهم فراری آغاز کرده بودند موفق شدند در مدت کوتاهی پس از جنایت، او را در حالی که داخل خودرو خوابیده بود دستگیر کنند. متهم در پاسخ به سوالات مقام قضایی گفت: برادرم شیشه می کشید و پدر و مادرم را اذیت می کرد شب با هم مشاجره کردیم و با یکدیگر درگیر شدیم که من او را کشتم.

 بنابراین گزارش، روز دوشنبه گذشته، در حالی که حلقه های قانون بر دستان متهم گره خورده بود، به محل جنایت منتقل شد تا در برابر قاضی موحدی راد، صحنه قتل را بازسازی کند اما وقتی در مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفت گفت: ما با هم درگیر شدیم اما یادم نمی آید که او را کشته ام.

 وی علت درگیری خود را مصرف مواد مخدر (شیشه) توسط برادرش عنوان کرد و افزود: من او را نکشتم حالم خوب نبود اما یادم می آید که دستانم خونی بود. شلوارم هم خونی بود و دست هایم را در سینک ظرفشویی شستم. وی در پاسخ به این که پس اگر قتل کار تو نبود چرا فرار کردی؟ گفت: من فکر کردم برادرم را به بیمارستان برده اند به همین خاطر هم به خانه نیامدم و از داروخانه قرص اعصاب خریدم.

 پس از اعترافات متهم، بازسازی صحنه جنایت به پایان رسید و مقام قضایی دستور انتقال وی به زندان را صادر کرد تا این پرونده جنایی مراحل قانونی خود را طی کند. شایان ذکر است: پدر مقتول نیز اظهارات قبلی خود در نزد مقام قضایی و کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی را انکار کرد.

سابقه خبر

در تاریخ ۹۱٫۱۰٫۳۰، وقوع جنایتی هولناک در خیابان خلج مشهد به قاضی ویژه قتل عمد اعلام شد. بررسی ها نشان داد: برادر مقتول، سر او را با چاقو از تنش جدا کرده است. متهم ۳۱ ساله پس از دستگیری ادعا کرد برادر ۴۴ ساله اش شیشه مصرف می کرد و همین موضوع به درگیری  بین آن ها منجر شده است. متهم این پرونده روز دوشنبه گذشته در بازسازی صحنه قتل گفت: ما با هم درگیر شدیم، دستان و شلوارم خونی بود اما یادم نمی آید که برادرم را کشته باشم!

منبع: http://goo.gl/6AP8WLeave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱