صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  اجرای طرح پیشگیری از...
بهمن
۱
۱۳۹۴
اجرای طرح پیشگیری از «سوءاستفاده جنسی» از کودکان در خراسان شمالی
بهمن ۱ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, , , ,
1903447
image_pdfimage_print

کار‌شناس مسئول کودکان و نوجوانان اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: طرح پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان در مدارس با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان اجرا می‌شود.

ملیحه یغمایی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: دانش آموزان در سنین بحران و نوجوانی بیش از هر زمان دیگری در معرض مشکلاتی از جمله رفتارهای ضداجتماعی، سوءاستفاده از موارد مخدر، افت تحصیلی، بزه کاری، مشکلات روحی و روانی و… قرار می‌گیرند.

وی اظهار کرد: بر این اساس اگر بین فرزندان و والدین آن‌ها در این مرحله از زندگی روابط سازنده‌ای وجود نداشته باشد آسیب‌های جبران ناپذیری برای آن‌ها ایجاد خواهد شد.

یغمایی سوء استفاده جنسی را از دیگر مشکلات مهم دانش آموزان در سنین بحرانی و نوجوانی عنوان کرد و گفت: سوء استفاده جنسی از کودکان تاثیرات مخرب و منفی بر رشد روانی و اجتماعی کودکان دارد و این موضوع نیز به طبقه خاصی از اجتماع اختصاص ندارد.

وی افزود: افسردگی، اختلال در غذا خوردن، مشکلات ارتباطی، انزوا، بروز اختلالات اضطرابی و… در کودکانی که مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرند بسیار شایع است.

یغمایی با بیان اینکه آسیب‌های ناشی از سوء استفاده جنسی هزینه‌های سنگینی به جامعه تحمیل می‌کند، گفت: کودکان سرمایه‌های انسانی هر کشوری هستند و از این جهت باید اقدامات پیشگیرانه از این پدیده انجام شود.

کار‌شناس مسئول کودکان و نوجوانان اداره کل بهزیستی خراسان شمالی اظهار کرد: در راستای تحقق این امر اداره کل بهزیستی استان اجرای طرح پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان را در برنامه کاری خود قرار داده است.

وی گفت: همچنین کارگاه‌های آموزشی در این زمینه برای پرسنل اداره کل بهزیستی استان، در استانداری برای مادران شاغل و در اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی برای اعضای مجمع زنان فرهیخته استان برگزار شده است.

یغمایی افزود: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته پس از تصویب طرح پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان در کارگروه بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی، این طرح با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان در مدارس اجرایی می‌شود.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح در مدارس استان آموزش مهارت خود مراقبتی، شناسایی و آگاهی از خطر، ارتقای توانایی مواجه و مقابله با این پدیده و… است.Leave a reply

Your email address will not be published.