صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  آمارها نشان‌گر عمیق‌...
دی
۱۷
۱۳۹۴
آمارها نشان‌گر عمیق‌شدن آسیب‌های اجتماعی در کشور است
دی ۱۷ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, ,
image_pdfimage_print

رئیس سازمان بهزیستی با اعلام اینکه سن ازدواج در کشور افزایش یافت، گفت: سن ازدواج در مردان از ۲۴ سال در سال ۷۵ به ۲۸ سال در سال ۹۲ و در زنان از ۱۸ سال به ۲۴ رسیده است.

صبح دیروز چهارشنبه ۱۶ دی ماه، انوشیروان محسنی‌بندپی در دومین اجلاس علمی کاربردی مدیران ارشد بهزیستی سراسر کشور که در مجتمع فرهنگی آموزشی بهاران سازمان بهزیستی کشور در ساحل فرح‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: آمارها نشان‌گر عمیق شدن آسیب‌های اجتماعی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه استان‌های تهران، البرز، گیلان و مازندران بیشترین آمار طلاق را به خود اختصاص دادند، افزود: از هر ۸٫۳ ازدواج یک طلاق انجام می‌شود، در حالی که میانگین کشوری ۳٫۴ است.

این مسئول با تأکید بر اینکه نهاد خانواده در تمامی مراحل بنیادی‌ترین نهاد اجتماعی است، گفت: در بعد اعتیاد با افزایش نرخ معتادان به موادمخدر روبه‌رو هستیم که از ۱٫۲ میلیون نفر جمعیت به ۲ میلیون رسید.

محسنی اختلالات روحی و روانی را از معضلات دیگر اجتماعی در کشور دانست و افزود: ۴٫۲۳ درصد افراد ۱۵ تا ۶۰ سال دچار نوعی از اختلالات روانی هستند که نیازمند مداخله درمانی است.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی کشور به‌عنوان اصلی‌ترین نهاد تخصصی رویکردهای جدیدی را در دولت فراروی برنامه‌های خود دارد، تصریح کرد: راهبردی‌ترین برنامه‌ها توسعه اقدامات پیش‌گیرانه و مداخله سازمان بهزیستی است.

منبع: خبرگزاری فارسLeave a reply

Your email address will not be published.