صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  پلیس اطفال و نوجوانا...
دی
۸
۱۳۹۴
پلیس اطفال و نوجوانان آغاز به کار کرد
دی ۸ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, ,
vvv
image_pdfimage_print

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از آغاز به کار پلیس اطفال و نوجوانان برای اولین بار در کشور خبر داد.

 به گزارش ایلنا، سرتیپ پاسدار حسین ساجدی نیا، در حاشیه مراسم آغاز به کار پلیس اطفال و نوجوانان گفت: بحث راه اندازی پلیس تخصصی در رابطه با کودکان و نوجوانان از مدت‌ها قبل در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ مطرح بود و در این خصوص تحقیقات و کارهای کار‌شناسی مفصلی انجام شد.

وی افزود: همزمان با تصویب و ابلاغ قانون جدید آیین دادرسی کیفری و به استناد ماده ۳۱ این قانون خوشبختانه زمینه راه اندازی این پلیس تخصصی مهیا شد و امروز شاهده آغاز به کار آن هستیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به آموزش‌های صورت گرفته و احراز مهارت‌های ویژه کارکنان این پلیس بیان داشت: نیروهای به کارگرفته شده از کار‌شناسان ارشد زن و مرد متخصص در علوم اجتماعی، روان‌شناسی و نیز مشاوره هستند که به امور اطفال و نوجوانان بزهکار و بزه دیده رسیدگی می‌کنند.

وی رسیدگی به آسیب‌های کودکان و نوجوانان و همچنین پیشگیری از وقوع جرایم در این سن و تفکیک جرایم کودکان و نوجوانان از بزرگسالان را یکی از اهداف این پلیس برشمرد و افزود: «از آنجا که شالوده شخصیت کودکان و نوجوانان به صورت کامل شکل نگرفته و سوء استفاده از آن‌ها در این سن می‌تواند باعث بروز جرایم در بزرگسالی آن‌ها شود، پلیس پایتخت با این اقدام سعی در جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی برای آن‌ها که خود نوعی بزه دیده محسوب می‌شوند، دارد.

رییس پلیس پایتخت گفت: در این زمینه از پلیس‌های زن که برخورد عاطفی تری با کودکان و نوجوانان دارند استفاده می‌شود تا کودکان و نوجوانان از حمایت قانونی بیشتری در برابر خطرات برخوردار شوند.

سردار حسین ساجدی نیا، در پایان با اشاره به آمار حداقلی جرایم صورت گرفته توسط کودکان و نوجوان در شهر تهران خاطر نشان کرد: تمامی کارکنان این پلیس تخصصی ضابط قضایی هستند و در کلانتری‌ها و پلیس‌های تخصصی پایتخت اقدامات خود را در زمینه رسیدگی به جرایم اطفال و نوجوانان دنبال خواهند کرد.Leave a reply

Your email address will not be published.