صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  فعالیت 163 مرکز مداخ...
خرداد
۱۴
۱۳۹۲
فعالیت ۱۶۳ مرکز مداخله در بحران کاهش طلاق
خرداد ۱۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

ravanpezesh akiran

عکس: آکا ایران

مدیرکل دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی از راه اندازی مراکز حامی کودک و خانواده در ۵ استان کشور خبر داد و گفت: طی سال گذشته بیش از ۳۰ هزار نفر به ۱۶۳ مرکز مداخله در بحران به منظور کاهش طلاق مراجعه کردند که اغلب آنها منجر به سازش شد.

 ولی الله نصر در نشست خبری روز شنبه با اشاره به برنامه  های اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: مراکز مداخله در بحران، خدمات سیار، خط ۱۲۳، پایگاه های خدمات اجتماعی و … از جمله خدماتی هستند که دفتر امور آسیب دیدگاه ارایه می کند.

 وی تاکید کرد: در حال حاضر ۱۶۳ مرکز مداخله در بحران در سراسر کشور فعال هستند که سال گذشته به ۳۰ هزار و ۲۴۷ نفر خدمات ارائه شد.

 به گفته مدیرکل دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی با ۱۳۸ مرکز در سال گذشته توانست به ۵۲۴ هزار و ۳۵۷ تماس پاسخ دهد که ۱۸۳ هزار و ۵۸۴ تماس مرتبط بوده است و در مقایسه با سال گذشته تعداد تماس های این مرکز بیش از دو برابر رشد داشته است.

 وی با اشاره به ۱۱۰ پایگاه خدمات اجتماعی موجود در سراسر کشور گفت: این پایگاه ها در محلات مختلف به متقاضیان خدمات لازم را ارایه می دهد که سال گذشته نیز ۲۹۰ هزار و ۵۸۶ مورد  مراجعه به پایگاه ها داشته ایم که در نهایت ۳۰ هزار و ۷۵۹ پرونده تشکیل شد.

نصر از وجود ۱۷۵ مرکز مداخله در کاهش طلاق خبر داد و افزود: سال گذشته ۸۸ هزار و ۶۳۰ مورد رسیدگی به پرونده های طلاق انجام شد که بیشتر آنها منجر به سازش شده است.

مدیرکل دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: ۳۷ مرکز ساماندهی کودکان خیابان در کشور وجود دارد که سال گذشته درمراکز ۵ هزار و ۵۰۰ کودک ساماندهی شدند. همچنین ۲۰۰ نفر بیمار دارای اختلال هویت جنسی از حمایت های لازم برخوردار شده اند.

 وی از ایجاد مراکز حامی کودک و خانواده خبر داد و گفت: این مراکز در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، البرز، همدان و تهران در جهت توانمندسازی خانواده های کودکان و همچنین کاهش آسیب آنان ایجاد شده است که در سال جاری این طرح در مورد کودکان خیابانی به صورت گسترده اجرایی خواهد شد.

 به گفته نصر ۵۰ درصد کودکان خیابانی اتباع بیگانه و غیرایرانی هستند که در این خصوص طرحی را برای تشکیل کمیته ملی ساماندهی این افراد با همکاری ۱۳ دستگاه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال کردند که امیدواریم به تصویب نهایی برسد.

منبع: http://goo.gl/7UGWSLeave a reply

Your email address will not be published.